Hitet më të reja në Radio KFOR

Radio KFOR vazhdon të sjellë tek ju hitet më të reja nga tregu vendor dhe ai ndërkombëtar. Këngët më të reja i dëgjoni pikërisht në Radio KFOR, ato janë : Njomza – Over And Done Master KG & David Guetta Ft. Akon – Shine Your Light Dhurata Dora & Maitre Gims – Only You Armin…

Fakte interesante!

Planeti ynë është i mbushur me gjëra interesante, me gjëra të pa zbuluara dhe fakte që ndoshta nuk i keni dëgjuar asnjëherë. Në këtë artikull, prezantojmë disa kuriozitete që ndoshta nuk i keni dëgjuar më parë. – Sigurisht të gjithë ne ëndërrojmë që të biem në dashuri dhe kjo dashuri të na zgjasë gjithë jetën.…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në datën e sotme 28 Maj, feston 51 vjetorin e lindjes, këngëtarja Australiane Kylie Minogue, e cila filloi karrierën e saj me operat televizive ‘Fqinjët’. Këngëtarja Minogue, ka lindur në vitin 1968. – Mirëpo në po këtë datë feston ditëlindjen edhe këngëtarja dhe autorja e shumë teskteve të këngëve, Colbie Caillat e lindur në…