Këngët më të reja në Radio KFOR

Java e parë e muajit shkurt, ishte mjaft e pasur me premiera muzikore, si nga repertoari ndërkombëtar ashtu edhe nga ai vendor. Më poshtë këtij lajmi, mund të gjeni këngët premierë, të cilat mund ti dëgjoni në Radio KFOR: Yll Limani – Ulu Mc Kresha & Lyrical Son Ft. Dafina Zeqiri – Süße Ella Mai…

Kampanjën e kinematografisë në Radio KFOR, e hapim me regjisorin, Kushtrim Koliqi

Në kuadër të kampanjës së kinematografisë, që ka filluar në Radio KFOR, që i dedikohet kinematografisë, i ftuar ishte regjisori, Kushtrim Koliqi. Në një bisedë me gazetaren/moderatoren Trendelina Duli, z. Koliqi për dëgjuesit e Radio KFOR-it, ndau rrugëtimin e tij profesional si regjisor, duke treguar edhe fillimet e tij drejt këtij rrugëtimi: “Ka shumë faktorë…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Pas 7 viteve të ndarjes së grupit të famshëm ‘Destiny’s Child’, me 3 shkurt, të vitit 2013, grupi u shfaqën përsëri në një performancë, në kampionatin e futbollit amerikan Super Bowl. Grupi u paraqit pa paralajmërim duke befasuar të gjithë dhe performuan disa nga super hitet e tyre, si: Independent, Single Ladies dhe Women.…