Këngët më të reja në Radio KFOR

Sikurse çdo fundjavë edhe sot, Radio KFOR-i është kujdesur që t’sjellë tek ju këngët premierë. Më poshtë këtij lajmi, mund të gjeni këngët e publikuara nga artistë të ndryshëm dhe të zhanreve të ndryshme, të cilat nga sot, mund ti dëgjoni në Radio KFOR: PNAU & Troye Sivan – You Know What I Need Now…

Profesionet më të kërkuara të vitit 2022

Nëse jeni në mëdyshje për tu përcaktuar në një profesion, Radio KFOR-i ju sjell disa nga profesionet më të kërkuara, të këtij viti që po e lëmë pas. Kjo listë e profesioneve, mund të jetë një ndihmë për ju që sapo keni diplomuar, por gjithashtu edhe për të gjithë ata që ende nuk kanë vendosur…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

-Në datën e 2 dhjetorit, të vitit 1983, u publikua videoja 14-minutëshe e këngës “Thriller” nga Michael Jackson dhe për herë të parë u transmetua në MTV. -Në datën e sotme, të vitit 1981, ka lindur Britney Spears, në Misisipi. Ajo është rritur në Luiziana. -Në po këtë datë, të vitit 1978, ka lindur Nelly…