‘Horror Night’ sjellë filmin e frikshëm ‘Smile’

Rrjeti më i madh i kinemave në vend Cineplexx, po vazhdon të sjellë premiera të ndryshme filmike, të publikuara njëkohësisht edhe në kinematë botërore. Këtë të enjte (29 shtator), në kuadër të ngjarjes ‘Horror Night’, për adhuruesit e filmave horror, vjen filmi ‘Smile’. Ky film paraqet protagonisten me emrin Rose, e cila është një psikiatre…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtarja kanadeze, Avril Lavigne, e lindur në vitin 1984, në Kanadë. Kënga e saj debutuese “Complicated”, e lansuar në vitin 2002, arriti në pozitat e para në top listat muzikore në të gjithë botën dhe për këtë këngë, këngëtarja fitoi dhjetëra çmime. Albumi i saj i parë i incizuar në studio…