Shtatori përmbyllet me filma të shumtë premierë

Në të njëjtën mënyrë siç kishte nisur, muaji shtator po përfundon me befasi të këndshme për dashamirët e filmave, të cilët kanë me çfarë t’i kalojnë mbrëmjet e ditëve të ardhshme. Ju listojmë në vijim, titujt dhe datat e filmave që do të publikohen së shpejti:   Filmi ‘The Munsters’ – Data e publikimit: 27…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 25 shtator, të vitit 1983, ka lindur aktori dhe DJ amerikan, Childish Gambino, emri i vërtetë i të cilit është Donald Glove. Në vitin 2018, ai mbante pozitën e parë të top listave muzikore amerikane, me këngën ‘This Is America’. Ai fitoi katër çmime Grammy, me këngën ‘This Is America’, atë për ‘Këngën…

Sot bota nderon punën e farmacistëve

‘Farmacia e bashkuar në veprim, për një botë më të shëndetshme’, ky është slogani me të cilin shënohet këtë vit ‘Dita Botërore e Farmacistëve’, e caktuar me 25 shtator, nga Federata Ndërkombëtare e Farmacisë. 78% e farmacistëve në botë janë femra dhe ka më shumë se 4 milionë farmacistë në mbarë botën. Për të shënuar…