Krijuesi i njohur artistik, Hajrush Fazliu, pasuron jubileun e 20-të të ‘FESTAR 21’, me ekspozitë personale

Edicioni i sivjetmë i Kolonisë Artistike Ndërkombëtare “Festari”, këtë vit u hap me ekspozitën personale të realizuar me mjeshtëri nga artisti i njohur, Prof. Hajrush Fazliu. 40 piktura, që në vete ngërthejnë emocione të ndryshme, me shumëllojshmëri ngjyrash, ku në theks vijnë portrete njerëzish apo peizazhe, të realizuara deri në perfeksion, sollën për dashamirët e…

Vjeshta dhe trendet e veshjeve

Moti i ftohtë, gjethet kanë filluar të bien dhe filmat e frikshëm kanë filluar të dalin në kinema, e gjithë kjo tregon se stina e vjeshtës është më në fund këtu! Është koha të paketoni veshjet e lehta të verës dhe të nxirrni nga sirtari shamitë dhe çizmet tuaja. Me sezonin e ri të motit…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Hilary Duff, e lindur në vitin 1987 në Texas. Ajo është e njohur për rolin e saj në serinë Lizzie McGuire si dhe për albumet e saja ‘Metamorphosis’ dhe ‘Most Wanted’, të cilët mbanin pozitat e para të top listave muzikore amerikane. – Në këtë datë, të vitit…