Kosova e para në Kampionatin Evropian të xhudos

Kosova ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në Kampionatin Evropian të Xhudos, të mbajtur në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistët nga Kosova kanë arritur të fitojnë dy medalje të arta, një të bronztë dhe dy vende të pesta. Për këtë sukses të madh, padyshim se ka shumë merita edhe trajneri i palodhshëm i xhudos, Driton Kuka,…