Dan modne revolucije obeležava se svakog 24. aprila, a pokret modna revolucija je neprofitni globalni pokret sa timovima u preko 100 zemalja širom sveta.
Kampanja modne revolucije je u cilju sistemske reforme modne industrije sa fokusom na potrebu za većom transparentnošću u modnom lancu snabdevanja.
Od 2016. godine obeležava se i Nedelja modne revolucije.
Već tokom drugog obeležavanja Dana modne revolucije 2016. godine, pokret je postao svetski fenomene na internetu. 63 miliona ljudi iz 76 država upotrebilo je haštag #WhoMadeMyClothes koji je postao trend broj 1 na tviteru.
Koliko god da nas ima na planeti, svaki pojedinac je bitan a prava radnika kao i uslovi na radu će uvek biti važni. Takvog je mišljenja i pravnica, Svetlana Josifović:
„Proces globalizacije danas, koliko god pozitivnih strana imao, prevashodno u pogledu nauke i tehnologije, nosi i niz negativnih posledica koje se naročito odnose na čoveka i jedno od njegovih osnovnih i zakonom zagarantovanih prava – pravo na rad.
Decenijama se nastoji na unapređenju položaja radnika s obzirom da su radni odnosi osetljiva kategorija radnog prava. Iako su u okviru Međunarodne organizacije rada (MOR), specijalizovane agencije UN-a koja promoviše socijalnu pravdu i međunarodno priznata ljudska i radnička prava, donete brojne Konvencije koje nalažu poštovanje i primenu osnovnih standarda rada, to nekada nije slučaj u praksi.“
Odelo ne čini čoveka, ali je bitno u kakvim se uslovima ono pravi.