U Etiopiji se pokloni uručuju sa obe ruke. Takođe nije pristojno da odmah otvorite poklon, a nepristojnim se smatra i poklanjanje skupocenih poklona. Skromnost je u Etiopiji na ceni.
U Japanu je poklon obavezan ukoliko želite da posetite nekog. Ne poklanjaju se satovi, kao ni predmeti u bijeloj, plavoj i crnoj boji jer to Japance asocira na smrt i prolaznost vremena. Takođe, nepristojno je pokloniti nekome nož ili makaze jer postoji verovanje da ćete na taj način prekratiti vezu koju imate sa tom osobom.
Za razliku od Japana u Belgiji će se onaj koji uručuje poklon uvrediti ako ga odmah ne otvorite. Ovde skupi pokloni nisu najbolji izbor, ali ako poklanjate cveće svakako izbegavajte ljiljane i ruže.
Francuska je poznata po tome da se cveće uvek poklanja u parnom broju, ali se izbegavaju karanfili jer se dovode u vezu sa lošim raspoloženjem.
U Italiji je idealan poklon cvet ili čokolada. Takođe, kao i u Francuskoj, ako poklanjate cveće vodite računa da broj bude paran, a ako poklanjate ruže neka ih bude 6 ili 12. Ne poklanjajte ništa što se može dovesti u vezu sa brojem sedamnaest jer on u Italiji donosi nesreću. Poklone ne bi trebalo pakovati u papire ili kese u crnoj i zlatnoj boji jer su to u Italiji boje žalosti, a nije baš pozeljna ni ljubičasta boja.