Jedan od glavnih zadataka radija KFOR je borba protiv svih vidova diskriminacije, a naročito međuetničke. Kroz praćenje brojnih događaja koji su u duhu međuetničke saradnje, kroz afirmativne tekstove i emisije, ali i kroz organizovanje multietničkih događaja, KFOR radio svoju misiju sprovodi potpuno savesno, svakodnevno promovišući istinske vrednosti!
O važnosti tolerancije, koja se širom sveta obeležava 16. novembra, govore mladi predstavnici našeg društva koji svojim aktivizmom promovišu važnost tolerancije.
„Tolerancija je prihvatanje različitosti drugih ljudi, prihvatanje njihove kulture, stavova, ideja i načina života, i spremnost za saradnju sa osobama koje se razlikuju po bilo kom drugom osnovu”, smatra Petar Đorđević.
„Za mene kao psihologa, međuetnička tolerancija podrazumeva poštovanje prema identitetu, uverenjima i kulturi čoveka. Tolerisanje i poštovanje drugih bez ometanja njihovih aktivnosti i bez predrasuda, principi su koje moramo negovati kao društvo. Međuetnička tolerancija je osnova normalnog društva. Ovo je način da idemo napred“, reči su psihologa Dorjana Krasnićija.
„Tolerancija je uvažavanje tuđih ideja i mišljenja. Takođe, tolerancija za mene znači poštovanje, prihvatanje i uvažavanje bogatstva različitosti. Kada ne bi bilo tolerancije onda se tu pojavljuju stereotipi”, rekao je Jovan Živković.
Biti tolerantan znači biti slobodan, čvrsto se držati svojih uverenja i prihvatati da se i drugi drže svojih. Svako ima pravo na različitost. Naša prava su jednaka pravima drugih.