Sutra, 1. septembra, počinje nova školska godina za učenike osnovnih i srednjih škola. Nakon letnjeg raspusta, škole ponovo otvaraju svoja vrata, a učionice ispunjavaju dečji žagor, uzbuđenje i iščekivanje.
Za đake, roditelje i nastavnike ovo je novi početak – vreme sticanja znanja, izazova, druženja i ličnog razvoja. Posebno emotivan dan biće za prvake koji prvi put ulaze u školski svet.
U mnogim školama prvi dan će biti obeležen svečanim prijemima, dobrodošlicom za najmlađe i razgovorima o pravilima ponašanja i bezbednosti. Nastavnici su spremni da dočekaju učenike i započnu novu školsku godinu u što boljim uslovima.
Nadležne institucije pozivaju na dodatnu pažnju u saobraćaju, posebno u zonama oko škola, kako bi se svim đacima obezbedio siguran povratak u školske klupe.
Nova školska godina nosi nove prilike, znanja i vrednosti. Svim učenicima, nastavnicima i roditeljima želimo uspešan i bezbrižan početak!








