Svoj raskošni teniski talenat pokazuje pri svakom izlasku na teren, a 2017. godine u konkurenciji dečaka do 12 godina proglašen je za najperspektivnijeg mladog tenisera.
Predstavljamo vam Filipa Pavića, mladog teniseta iz Novog Brda.
„Kao mali sam često gledao tenis, naročito mečeve Đokovica, koji je moj uzor. Kasnije sam dobio rekete na poklon i počeo da treniram. Učestvovao sam na brojnim turnirima širom Kosova, i mogu se pohvaliti time što sam na Kosovu osvojio vise od 30 turnira i proglašavan 4 godine za najboljeg tenisera u svojim kategorijama. Osvojio sam i druge turnire od kojih mi je najdraži u Lajkovcu“, iskren je Filip, čija je želja da upiše Sportsku gimnaziju u Beogradu kako bi mogao da nastavi sa treninzima kod trenera Bogdana Obradovića.
Svestan da tenis zahteva mnogo odricanja, Filip svojim vršnjacima poručuje da je tenis veoma lep i težak sport, ali i da zahteva puno rada i truda!