Radio je najstariji elektronski medij. Prisutan je u ljudskim životima bezmalo ceo vek i, iako su mu mnogi proricali nestanak, naročito nakon nastanka televizije – to se nije desilo. U stvari, radio je i danas tu, obaveštava i zabavlja ljude, a udružen sa internetom, vašu omiljenu radio stanicu možete slušati praktično bilo gde na planeti.
O radiju i prednostima istog, govorili su nam možda i najpozvaniji za tako nešto – voditelji radija KFOR.
“Radio je poseban medij. Osim što je bio i ostao najbrži, radio ima svoje prednosti u odnosu na druge medije. Svedoci smo mogućnosti da ga danas mozemo bukvalno slusati svuda. Danas, iako možda u svojim domovim nemamo radio-prijemnike, možemo ga slušati preko mobilnih telefona, ali i na internetu. To nam omogućava da uvek budemo u toku”, reči su Marine Jovanović, novinarke i voditeljke KFOR radija.
Sa njenim rečima se slaže i njena koleginica Vjosa Spahiju.
“Radio je važan medij koji može stići do svakog, informišući, obrazujući i zabavljajući veliki auditorijum. Bliskost i odnosi koje pruža rad na radiju kroz interaktivnost i energiju slušalaca, koji su naši svakodnevni prijatelji su dodatni motivi za ljubav prema ovoj profesiji. Posebnost radija KFOR je da mi, u stvari, predstavljamo glas misije KFOR na Kosovu i kroz naše poruke prenosimo slušaocima ideju o zajedničkom suživotu, bez obzira na etničku pripadnost i druge razlike, podržavajući misiju KFOR-a.”
Od svog postanka pa do danas, radio je deo naših života i, po svemu sudeći, radio će još dugo biti sa nama!