Grnčarska radionica pod nazivom „Vredne ruke“ započela je rad u Domu kulture Gračanica, a deca i mladi, podeljeni u dve grupe, počeli su sa izradom posuda od gline, magneta i ukrasa za novogodišnju jelku.
Na prvom času, učesnici su imali priliku da se upoznaju sa osnovama izrade predmeta od gline. Radionicu vodi vajarka Julija Dubovac, a cilj je da deca i mladi uzrasta od 7 do 16 godina kroz kreativne aktivnosti nauče osnove vajarstva.
Aleksandar Gudžić, jedan od organizatora, istakao je da cilj radionice nije da deca postanu vrhunski vajari, već da kroz kreativni rad nauče nove veštine. „Vreme provedeno na radionici nije izgubljeno vreme“, dodao je Gudžić, napominjući da će se radionica nastaviti još desetak dana i da deca mogu da se priključe tokom trajanja programa.
Radionica „Vredne ruke“ traje desetak dana, a učesnici će tokom tog perioda imati priliku da se kreativno izraze i steknu nova znanja.








