Kosovska policija ostaje posvećena očuvanju javnog reda i bezbednosti. Tokom protekla 24 časa, zabeležen je veliki broj intervencija na terenu, pri čemu su dominirali slučajevi vezani za saobraćaj, kao i hapšenja zbog različitih krivičnih dela.
Nažalost, u tom periodu dogodila se jedna saobraćajna nesreća sa smrtnim ishodom. Pored toga, evidentirano je 28 nesreća sa povređenim osobama, dok su u 31 slučaju pričinjene samo materijalne štete.
U cilju sprečavanja saobraćajnih prekršaja i povećanja bezbednosti na putevima, policijske jedinice izdale su ukupno 2.227 saobraćajnih kazni.
U okviru redovnih operacija, uhapšeno je 12 osoba – devetoro ih je zadržano u pritvoru radi daljeg postupka, dok su dve osobe upućene na izdržavanje kazne zatvora.
Policija apeluje na sve učesnike u saobraćaju da budu oprezni i poštuju saobraćajne propise, kako bi se povećala bezbednost na putevima i sprečile nesreće.








