Sonte mbahet nata finale e konkursit të poezisë “KultStrofa”

Sonte (23.12.19), duke filluar nga ora 19:00 do të mbahet nata finale e konkursit të poezisë “KultStrofa”. Kjo mbrëmje letrare do të mbahet në “KultPlus Caffe Gallery”, ndërsa organizohet nga media online “Kultplus”, e cila u dedikohet ngjarjeve nga arti dhe kultura. Organizatorët kanë bërë të ditur se ky është edicioni i tretë i këtij…

Details

Sonte në Pejë organizohet koncert për festat e fundvitit

Fakulteti i Arteve të Universitetit të Pejës “Haxhi Zeka” në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë në Komunën e Pejës do të organizojnë koncert për festat e fundvitit. Ky koncert do të mbahet sonte (23.12.19) në Teatrin “Istref Begolli” në Pejë, duke filluar nga ora 18:00. Organizatorët kanë bërë të ditur se programi do të jetë…

Details

Spiderman dhe Babadimri vizitojnë fëmijët në Hemato-Onkologji

Care for Kosovo Kids (CfKK ) dhe Klubi Alpin Prishtina (KAP) ftojnë të gjithë që kanë mundësi, që ti bashkëngjiten aktivitetit bamirës, që ka për qëllim sjelljen e buzëqeshjes në fytyrat e fëmijeve të prekur nga kanceri, që janë të shtrirë në Repartin e Hemato-Onkologjisë në Klinikën Pediatrike në QKUK, në Prishtinë. Vullnetarët e KAP…

Details

Ankand ekskluziv me artikujt nga Ambasada Amerikane

Për të gjithë ata që dëshirojnë të kenë diqka nga Ambasada Amerikane, një lajm të mirë kemi nga Shtëpia e Ankandeve të Kosovës, ku nga data 21.12.2019 kjo kompani do të hapë Ankandin Ekskluziv me artikuj  nga Ambasada Amerikane. Sipas organizatorëve të këtij ankandi të interesuarit do të kenë mundësi ti shohin nga afër këta…

Details

Sonte në Kinema Jusuf Gervalla, vjen filmi ‘Pranverë e Paharruar në Fshatin e Harruar’

Sonte (18.12.19) në Kinema Jusuf Gërvalla, do të shfaqet filmi ‘Pranverë e Paharruar në Fshatin e Harruar’. Filmi në fjalë është realizuar nga regjisori dhe njëherit skenaristi, Kushtrim Bekteshi, me producent, Mumin Jasharin, ndërsa bashkë-producent janë Sasho Pavlovski (Maqedoni), Musbajdin Qamili dhe Osman Ameti – Skupifest (Maqedoni) si dhe Genc Permeti (Shqipëri). Filmi ‘Pranverë e…

Details