Edhe java e ardhshme e pasur me filma të shumtë

Filmdashës, relaksimi juaj nuk do të mungoj as përgjatë javës së ardhme, me ç’rast ju presin filma të llojllojshëm, të zhanreve: aksion, dramë, komedi e romancë. Poshtë lajmit, mund të kuptoni se cilët janë këta filma të rinj dhe kur do të publikohen ata:   Filmi ‘Indemnity’ – Data e publikimit: 12 shkurt Filmi ‘Run…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 12 shkurt të vitit 2017, Adele ishte fituesja më e madhe në ceremoninë e 59të të Grammy Awards me pesë trofe, duke përfshirë çmimet: Albumin e Vitit për albumin e saj 25, Rekordin e Vitit dhe çmimin për këngën më të mirë për këngën ‘Hello’. Ishte 12 shkurti i vitit 1997, kur Snoop Dogg…

Details

Gjendja aktuale me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se që nga dita e djeshme (10.02.22), është hapur një pikë e re e vaksinimit kundër COVID-19, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë (orari i punës 12:00-20:00), ku do të ofrohet mundësi vaksinimi për qytetarët, përderisa vaksinimi në komunën e Prishtinës, do të bëhet edhe në pikën tjetër në “Kodrën e…

Details

Termokos me plan strategjik për të rritur kapacitetin e ngrohjes

Ndërmarrja Publike ‘Termokos’, është e vetmja ndërmarrje që furnizon mijëra konsumatorë me ngrohje në Prishtinë. Gjatë vitit 2020, ka pasur rritje të sipërfaqes ngrohëse për 8.38 % më shumë se sa në vitin 2019. Për të mësuar më shumë rreth planeve strategjike të kësaj ndërmarrje për të zgjeruar shërbimet e tyre, Radio KFOR-i zhvilloi një…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 11 shkurt në vitin 1981, ka lindur këngëtarja Kelly Rowland e cila ishte pjesë e grupit Destiny’s Child. Albumi i saj solo ‘Simply Deep’ i publikuar në vitin 2002, arriti në pozitën e parë të albumeve më të mira në Angli, duke shitur mbi 3.7 milion kopje të këtij albumi në gjithë botën. Ajo…

Details

Kujdes nga minat!

Minat dhe mjetet e pashpërthyera janë ende një kërcënim për sigurinë e njerëzve në Kosovë. Matjet e pastruara gjatë operimit: 1 milion e 989 mijë e 645 metra katrorë. Zonat e pastruara gjatë operacioneve, janë 1 milion e 989 mijë e 645 metër katrorë.