Fakte interesante në Radio KFOR

Në vijim ju njohim me disa fakte interesante, të cilat ndoshta nuk i keni dëgjuar më parë: – A e keni ditur se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në vitin 1980, një ekonomist i zoti, fitoi jackpot-in 14 herë. Ai llogariti kohën e përshtatshme si dhe mundësitë më të mira për kombinimin e numrave…

Details

Këto do të jenë çmimet e parkingjeve në Prishtinë

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Prishtina Parking”, Liridon Restelica, ka bërë të ditur se shumat prej 1 euro dhe 50 cent, do të jenë çmimet e reja të parkingjeve në Prishtinë. Përveç çmimeve, Restelica, ka bërë të ditura edhe detaje tjera sa i përket parkingjeve në kryeqytet:  “Në zonën qendër parkingu tek kafet e vogla do…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 3 shtator, të vitit 2006, dueti Justin Timberlake dhe Timbaland, ishin në pozitën e parë të këngëve më të mira në Amerikë dhe Angli, me këngën e tyre ‘SexyBack’. Me këtë këngë ata fituan edhe çmimin ‘Grammy’, për ‘Vallëzimin më të Mirë’, në vitin 2007. – Në këtë datë, të vitit 2008, këngëtari…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 2 shtator, të vitit  1995, Michael Jackson arriti në pozitën e parë të këngëve më të mira të top listës Billboard, me këngën ‘You Are Not Alone’.  Kjo këngë ishte shkruar nga R. Kelly dhe është pjesë e librit të rekordeve Guinness. – Në këtë datë, të vitit 1972, këngëtari Rod Stewart mbante…

Details