Përmbajtja e numrit më të ri të revistës ‘For You’

Revista më e veçantë dhe më e lexuar në Kosovë, “For You” edhe përgjatë muajit tetor, ofron tema të larmishme dhe interesante për lexuesit e saj. “Pse leximi do të jetë gjithmonë pasioni im?”, – kjo është tema e cila është trajtuar në shkrimin editorial, në këtë numër të ‘Revistës 4U’, stafi i së cilës…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Hilary Duff, e lindur në vitin 1987 në Texas. Ajo është e njohur për rolin e saj në serinë Lizzie McGuire si dhe për albumet e saja ‘Metamorphosis’ dhe ‘Most Wanted’, të cilët mbanin pozitat e para të top listave muzikore amerikane. – Në këtë datë, të vitit…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, me 27 shtator feston ditëlindjen këngëtarja kanadeze Avril Lavigne, e lindur në vitin 1984, në Kanadë. Kënga e saj debutuese “Complicated”, e lansuar në vitin 2002, arriti në pozitat e para në top listat muzikore në të gjithë botën dhe për këtë këngë këngëtarja fitoi dhjetëra çmime. Albumi i saj i parë i…

Details

Të rejat javore në teknologji

Tash e një kohë të gjatë kemi parë gjigandët teknologjik, të cilët veç përsosmërisë së shërbimeve që i ofrojnë, po mendojnë shumë edhe për mirëqenien e klientëve. Së fundmi, kompania Apple, ka bërë të ditur se  është duke punuar në ndihmën për diagnostikimin e depresionit, anktheve dhe humbjen e kujtesës nëpërmjet përdorimit të iPhone. Një…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 26 shtator, të vitit 1987, Michael Jackson, qëndroi për gjashtë javë në pozitën e parë të albumeve më të mira në Amerikë, me albumin e tij ‘Bad’. Albumi u publikua rreth pesë javë pasi që ai lansoi albumin e tij të famshëm ‘Thriller’. Albumi ‘Bad’, është një nga albumet më të shitura në…

Details

Si të kalojmë një fundjavë të sigurt nga Covid-19?!

Shpesh ndodhemi në një situatë kur vikendeve qëndrojmë në shtëpi duke shikuar filma, seriale apo sport, mirëpo ndonjëherë kemi nevojë që të dalim edhe në ambiente të hapura, por hezitojmë sepse jemi në kohë pandemie dhe duam që të jemi të sigurt nga virusi kovid. Se si të kalojmë një vikend të sigurt nga CoViD-19?!…

Details