U mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve ‘Golden Globes 2020’

Mbrëmë (05.01.20) është mbajtur ceremonia e 77-të e festivalit të filmit dhe televizionit ‘Golden Globes’ në Los Angeles të Kalifornisë. Ky festival prestigjioz vlerëson aktorët, regjisorët, filmat dhe serialet amerikane më të mira të vitit që sapo lam pas. Nikoqir i këtij spektakli të përvitshëm, ishte aktori Ricky Gervais. Në vijim mund të njiheni me…

Details

Prite n’shesh Vitin e Ri!

‘Komuna e Prishtinës’ edhe këtë vit ka organizuar pritjen e vitit të ri në sheshet e Prishtinës. Aktivitetet do të fillojnë nga ora 13:00 në dy lokacione në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ dhe ‘Skenderbeu’, për të vazhduar deri pas mesnatës së 1 janarit 2020. Të gjithë njerëzit që do të zgjedhin për të festuar vitin e…

Details

Termokiss ju fton sonte të argëtoheni me muzikë klasike

Në kuadër të festivalin vjetor „Krejt Ka Pak“, Termokiss sonte (30.12.19) organizon koncert me “Muzikë Klasike”, duke filluar nga ora 19:30 në ambientin e Termokiss në kryeqytet. Një pjesë shumë e rëndësishme e programit të tyre muzikor është edhe promovimi i artistëve lokal i t’gjitha zhanreve e llojeve t’muzikës, duke u ofruar atyre platformën për…

Details