Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në datën e sotme, 22 Qershor, të vitit 2009 ,këngëtari Chris Brown, pranoi se e kishte sulmuar fizikisht ish të dashurën e tij, këngëtaren  Rihanna, një natë para ceremonisë së ndarjes së çmimeve ‘Grammy Awards’. Ai u dënua me rreth 1.400 orë shërbim në komunitet, ku jetonte dhe nuk kishte të drejtë t’i afrohej…

Details

Joga, për një shëndet më të mirë

Në kohën kur obeziteti mbetet kryefjala e shumë shqetësimeve që njerëzit kanë kudo në botë, praktikimi i ushtrimeve fizike dhe konsumimi i një ushqimi të shëndetshëm e të mirë balancuar, janë shpëtim nga kjo situatë. Sot (21.06.21), shënohet ‘Dita Botërore e Jogës’, me qëllim të përhapjes së ndërgjegjësimit për efektet pozitive që ka praktikimi i…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në datën e sotme, 21 Qershor, feston ditëlindjen këngëtarja amerikane, Lana Del Rey, e cila këtë vit feston ditëlindjen e 35-të. Emri i saj i vërtetë është, Elizabeth Woolridge Grante. Në vitin 2011 një video muzikore e singlit të saj debutues ‘Video Games’, u bë një hit botërorë në ‘YouTube’ dhe arriti mbi 20…

Details

Premierat e filmave për javën e ardhshme

Edhe kjo javë që po vije, do të jetë përplot premiera filmash të zhanreve horror, komedi, aksion, fantastikë-shkencorë, dramë, etj. Me këtë artdashës, nuk mund të thoni që nuk keni me çfarë të argëtoheni edhe përgjatë javës së ardhshme, meqenëse e gjatë është lista e filmave që pritet të jepen premierë gjatë ditëve të ardhshme,…

Details

Të rejat nga teknologjia

Nëse jeni duke pritur qe të porosisni së shpejti telefonin e ri të Samsung, na vije keq t’ju themi se duhet të prisni edhe pak.  Si duket diçka s’ka shkuar mirë dhe një Galaxy S21 FE s’do ta kemi në treg edhe për një kohë të pa caktuar.  Siç njoftojnë mediat botërore, Samsung është detyruar…

Details

Përmbajtja e numrit më të ri të ‘Magazinës 4U’

Revista më e veçantë dhe më e lexuar në Kosovë, “For You” edhe përgjatë muajit qershor, ofron tema të larmishme dhe interesante për lexuesit e saj. “Çka duhet të merrni në konsideratë me rastin e zgjedhjes së profesionit gjegjësisht, fushës tuaj të studimeve”, kjo është tema e cila është trajtuar në shkrimin editorial, në numrin…

Details

Trend hitet, në Radio K4

E vazhdojmë edhe muajin qershor, me muzikën më të mirë në vend, lansimet e fundit nga artistët më të njohur vendor dhe ndërkombëtar, të cilët keni mundësi ti dëgjoni premierë, në Radio KFOR. Kjo javë që po e lëmë pas, ka qenë përplot me këngë të reja dhe bashkëpunime shumë interesante, veçojmë këngën ‘Marr’ nga…

Details