< Prev 1 2 345 46 47532 533 534 Next >

Milla Jovovich shkëlqen në premierën e filmit ‘Zoolander 2’

10.02.2016 15:47:35 postuar nga: Teuta

Aktorja 40 vjeçare, Milla Jovovich e cila vetëm para 10 muajsh ka sjellë në jetë vajzën e dytë, ka rrezatuar me pamjen e saj në premierën e filmit ‘Zoolander 2’, të dhënë në New York.

Është një gjë e mrekullueshme, të shohim një nënë me këtë pamje mahnitëse, në shoqërinë e burrit të saj 50 vjeçar, Paul W.S. Anderson.

Ky çift ka sjellë në jetë dy vajza, Ever Gabo tetë vjeç dhe Dashiel Edan dhjetë muajshe.

‘Zoolander 2’, shfaqet 15 vjet pas shfaqjes së parë të filmit ‘Zoolander’, i cili u bë hit në vitin 2001 dhe sjell përsëri aktorët Ben Stiller, Owen Wilson dhe Hansel McDonald.

Milla ka rolin mbështetës të paharrueshëm të karakterit me emrin ‘Katinka Ingabogovinanana’.

më shumë...Elizabeth Hurley lavdëron djalin, Damian

10.02.2016 15:46:44 postuar nga: Teuta

Aktorja e famshme Elizabeth Hurley, e ka lavdëruar edhe para mediave djalin e saj 13 vjeçar ,Damian.

Në një prononcim për media, më saktësisht në emisionin televiziv  ‘Lorraine’, Hurley ka thënë për djalin e saj të cilin e ka nga lidhja e saj me aktorin Hugh Grant.

"Ai mi gjen rrobat dhe e kurdisë alarmin për mua. Kemi xhiruar gjatë gjithë pushimeve të verës, kështu që në fakt ai nuk ka shumë zgjedhje, por lavdi Zotit, kjo e gëzon shumë. ".

Aktorja në vijim thotë: "Unë nuk e di nëse ai do të bëhet një aktor. Mendoj se ai do të rrijë në këtë shoubiznes. Ai mund të jetë ndoshta edhe prapa kamerave. Ai është mjaft i interesuar dhe i vëmendshëm kur i xhiron mini-filmat e tij, dhe e bën të ndihet mjaft mirë.”

më shumë...‘Frozen’ do të shkojë edhe në Broadway

10.02.2016 15:45:48 postuar nga: Teuta

Mega hiti ‘Frozen’, i Studios së Filmave të Animuar nga ‘Walt Disney’ i cili fitoi 1.28 miliard dollarë në arkën globale, pas lirimit të tij në vitin 2013, i përcjellur me filmin e shkurtër, ‘Frozen Fever’ në 2015-tën,  zyrtarisht do të shkojë edhe në Broadway.

‘Disney Theatrical Group’ ka njoftuar të Martën (09.02.16), se një përshtatje muzikore do të hapet në pranverën e vitit 2018.

Kristen Anderson-Lopez dhe Robert Lopez, autorët e mjuziklit origjinal të filmit, do të kompozojnë muzikën për shfaqjen Live në skenë.

Drejtori Ekzekutiv i Disney, Bob Iger ka njoftuar qysh në vitin 2014, se Frozen "do të shkojë në Broadway", duke ndjekur pas traditën e filmave tjerë të animuar si: 

më shumë...VIDEO: Lana Del Rey publikon video klipin për “Freak”

10.02.2016 09:43:12 postuar nga: Mina

Lana del Rey dhe Father John Misty janë në një video 11-minutëshe të gjatë, por pas një kohë muzika e Lana-s zëvendësohet me "Clair de Lune" nga Claude Debussy. Father John Misty është një kompozitor folk-rock dhe fan i Lane Del Rey, por edhe ajo ishte fanse e tij qysh nga viti 2013, kur e kishte përmendur në një intervistë. Emri i tij i vërtetë është Josh Tillman dhe ai dikur ishte baterist i bendit Fleet Foxes të cilëve u bashkua pak para lansimit të albumit të tyre debutues.  Ai kaloi me ta për rreth katër vite, dhe u largua pas publikimit të albumit "Helplessness Blues". Ai ka marrë pjesë në pothuajse të gjitha emisionet e "Late, Late”.   

më shumë...Blake Lively dhe Ryan Reynolds - çifti që shkëlqen gjithnjë

09.02.2016 16:33:43 postuar nga: Teuta

Aktorët dhe njiherit çifti bashkëshortorë Blake Lively dhe Ryan Reynolds, dolën së bashku të hënën (08.02.16), në mbrëmje për ngjarjen e tifozëve të Deadpool në New York.

Siç mund të keni menduar, ky çift dukej i përsosur në paraqitjen e tyre në publik për këtë takim.
Blake Lively përcjellëse e ‘Gossip Girl’, kishte veshur një fustan nga ‘Chanel Couture’, që kishte detaje me ngjyra.

Ajo gjithashtu kishte vënë vathë diamanti që theksonin bukurinë e flokëve të saja bionde.

Nuk mbeti pas as Ryan, i cili e dëshmoi titullin e tij të merituar ‘Mashkulli më Sexy’, me veshjen e kostumit të kaltër me krevatë me pika. Poashtu edhe flokët e tij ishin të rregulluara në ‘tip-top’ formë.

më shumë...Stassi Schroeder tregon ndryshimet pozitive në pamjen e saj

09.02.2016 16:32:47 postuar nga: Teuta

Akaktorja e serialit ‘Vanderpump Rules’, Stassi Schroeder ka ndryshuar pamjen e saj të jashtme dhe fansat e saj e kanë vlerësuar pozitivisht.
Një fotografi e mëhershme e marrë nga interneti, tregon yllin e serialit ‘Vanderpump’, Stassi Schroeder që pothuajse nuk njihet se është ajo!

Me flokë të shkurtëra dhe të errëta, aktorja atëherë 16 vjeçare (Që shihet në foto), me buzëqeshje të madhe për kamerat, gjatë paraqitjes së saj së bashku me familje në edicionin e tetë të ‘Amazin Race: Family Edition 2005’, atëherë ajo dukej krjetësisht ndryshe. 

Pas kësaj paraqitjeje, Stassi filloi të ngritet në famë me paraqitjen e saj në ‘Oxygen reality series Queen Beesand’, duke zënë vendin e shtatë, përpara se të linte gjurmë në serinë e realitetit ‘Bravo’, në restoranin ‘Sur’ të ‘Lisa Vanderpump’.

më shumë...Hugh Jackman këshillon fansat që të kenë kujdes me shëndetin

09.02.2016 16:29:57 postuar nga: Teuta

Aktori i famshëm Hugh Jackman, ka postuar në faqën e tij në rrjetin social në Instagram një mesazh, ku ai paralajmëron për rreziqet e kancerit të lëkurës.
Ylli i filmit ‘X-MEN’, Hugh Jackman ka paraljmëruar përcjellësit e tij, lidhur me rreziqet nga mos përdorimi i kremit mbrojtës kundër diellit, pasiqë vetëaktori, është trajtuar për herë të katërt,për kancer të lëkurës. 

Në titullin e fotografisë, Jakckman i drejtohet përcjellësve të tij:“JU LUTEM PËRDORNI KREM MBROJTËS NDAJ DIELLIT dhe vizitohuni te mjeku rregullisht”.

Aktori është trajtuar edhe më herët për këtë lloj kanceri, i cili iu ka shfaqur në hundë, në vitin 2013. 

më shumë...Gwyneth Paltrow publikon foto të vajzave Apple dhe Blue Ivvy

08.02.2016 15:27:23 postuar nga: Teuta

Gwyneth Paltrow ka postuar një foto të vajzës së saj simpatike 11 vjeçare, të quajtur Apple, duke ecur dorë për dore me Blye Ivy (Vajzën e çiftit Beyonce dhe Jay-Z), të cilat shihen duke shkuar në ‘Super Bowl’. 

Vajzat e Paltrow dhe Beyonce të cilat u postuan në rrjetin social ‘Instagram’ nga Paltrow,  shihen duke hecur dorë për dore, për të shkuar dhe për t’i parë prindërit e tyre të famshëm se si performojnë gjatë gjysmës së lojës ‘Super Bowl’, që u mbajt mbrëmë në SHBA.  

më shumë...Kate Middleton mbështet ‘Javën e Shëndetit Mendor të Fëmijëve’

08.02.2016 13:25:16 postuar nga: Teuta

Shëndetit Mendor të Fëmijëve’, që shënohet nga data 8 Shkurt deri më 14 Shkurt.

Në një rekalmë të bërë për nderë të ‘Javës së Shëndetit Mendor të Fëmijëve”, e cila fillon sot, e Hënë 08 Shkurt, Princesha Kate është shprehur se ‘Çdo fëmijë meriton të rritet i sigurt, përkundër pengesave që sjell jeta’.
“Ndërsa ne, nuk mundemi gjithmonë t’i ndryshojmë rrethanat e fëmijëve, por mund t’u japim atyre mjetet e duhura për t’u përballur më lehtë me vështirësitë që sjell jeta, që të zhvillohen më mirë. 

më shumë...Inarritu fiton çmimin më të lartë ‘Directors Guild of America’

08.02.2016 10:47:11 postuar nga: Teuta

Regjisori Alejandro Inarritu, i cili tashmë njihet për regjinë e filmit ‘The Revenant’, ka fituar çmimin më të lartë dhe më të lakmueshëm nga regjisorët ‘DGA’ (Directors Guild of America).

Filmi ‘The Revenant’, me aktor në rolin kryesorë Leonardo Di Caprio-n, i cili luan rolin e një banori të zonave kufitare dhe lufton për mbijetesë, është kryesues edhe i garës për çmimin ‘OSCAR’, me 12 nominime, përfshirë edhe atë për regjinë më të mirë.  

Në të kaluarën fituesit e çmimit ‘DGA’, shpesh herë kanë marrë edhe çmimin për regjinë më të mirë në ‘OSCAR’ si dhe kategorinë më të mirë të filmit.
Inarritu ka fituar çmimin ‘DGA’ edhe për filmin ‘Birdman’ në vitin 2015 dhe atëherë, u zgjodh fitues i dyfishtë në ‘OSCAR’.
Çmimi ‘DGA’ jepet nga një grup kryesues në industrinë e regjisorëve të filmit dhe televizionit dhe vlerësimi nga ‘DGA’ ka peshë shumë të madhe në fushën e artit.

më shumë...< Prev 1 2 345 46 47532 533 534 Next >