< Para 1 2 343 44 45553 554 555 Pas >

'Piratët e Karaibeve' shtojnë ekuipazhin me një artist

postuar nga: Teuta

I njohur në skenë si basist i rok bendit ‘The Beatles’ dhe njiherit edhe këngëtari i famshëm, Sir Paul McCartney 73 vjeçar, tash do të dalë në skenë edhe si aktor përkrah Johhny Depp, në edicion e pestë të hitit filmik ‘Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales’.  

Miqësia që ndajnë këta artistë është reflektuar edhe në skenë, meqë Johnny Depp është shfaqur më herët në videon e singlit të Sir Paul, të titulluar ‘Queenie Eye’.

Sipas gazetës ‘The Sun’, raportohet se nuk janë dhënë shumë hollësi lidhur me rolin që do të luajë McCartney, por ai është adhurues i madh i filmit ‘Piratët e Karaibeve’.

më shumë...Zayn bashkë me albumin e ri, publikon edhe video klipin e ri!

postuar nga: Mina

Vjen videon klipi i ri për këngën "BeFoUr", të cilin sot e ka publikuar Zayn, në ditën kur pa dritë edhe albumi i tij solo i parë "Mind Of Mine"! Zayn ka publikuar albumin e tij të parë solo, sexy R & B edicionin e "Mind Of Mine", e cila shumë pak e  kujton muzikën e grupit One Direction. Albumi u botua nga RCA Records, dhe single i parë "PillowTalk" ka arritur atë që One Direction nuk ka mundur të arrijë asnjëherë, të debutojë në vendin e parë të listes së albumeve më të mire nëSHBA! 

më shumë...Albumi më i ri nga Beyonce, do të lansohet gjatë këtij vikendi!

postuar nga: Mina

Albumi më i ri nga Beyonce, mund publikohet në çdo moment ... Adhuruesit e saj kanë luajtur rolin e detektivit, dhe dyshojnë se albumi i saj i ri do të mund të publikohet këtë fundjavë, kur në të gjithë SHBA festohën Pashkët. Çdo gjë rrotullohet rreth disa aktivitete të dyshimta në iTunes dhe në faqën VEVO të Beyonce. 

më shumë...The Weeknd refuzon pjesmarrjen në turneun e Rihanna’s

postuar nga: DiTa

Këngëtari dhe njiherit producenti The Weeknd, ka refuzuar që të marr pjesë në turneun e këngëtarës Rihanna.
Abęl Makkonen Tesfaye i cili në skenë njihet me emrin The Weeknd, kishte paralajmëruar se do të shoqëroj këngëtarën Rihanna në turneun e saj të fundit me emrin ‘ANTI’, mirëpo lajmi i fundit në faqen online ‘Billboard’, bën të ditur se ky i fundit e ka anuluar pjesëmarrjen e tij.

Sipas agjensionit në fjalë, artisti 26 vjeçar është shumë i zënë duke punuar në studio albumin e tij më të ri dhe se nuk po gjenë kohë që ti bashkohet këngëtarës 28 vjeçare në turneun e saj botëror “Anti”, i cili fillon pas pak muajsh, më datën 17 Qershor në Amsterdam, ku këngëtarja do të promovoj studio albumin e saj të tetë me radhë.
Deri më të tani pjesëmarrjen në turneun ‘ANTI’, që të shoqëroj këngëtarën Bad Girl RiRi, e ka konfirmuar këngëtari Big Sean.

Më posht lajmit mund të dëgjoni një këngë nga studio albumi i fundit i këngëtarës Rihanna, i cili po ashtu titullohet ‘ANTI’, këngën ‘LOVE ON THE BRAIN’:

më shumë...Nick Jonas zbulon detaje nga albumi më i ri - Tracklist

postuar nga: DiTa

Këngëtari Nick Jonas ka njoftuar fansat e tij se albumin e tij më i ri e ka emërtuar ‘Last Year Was Complicated’.

Përveç titullit të albumit më të ri, Nick ka zbuluar po ashtu edhe dymbëdhjet titujt e këngëve të cilat do të jenë pjesë e albumit të tij më të ri.
Sipas këngëtarit në fjalë, në këtë album do të ketë bashkëpunime me artistë si Tove Lo, Big Sean dhe Ty Dollar $ign.
Këto detaje nga albumi më i ri, Jonas i ka zbuluar përmes faqës së tij zyrtare në rrjetin social ‘Twitter’.
Albumi më i ri nga Nick, ‘Last Year Was Complicated’ në treg zyrtarisht do të publikohet më datën 10 Qershor 2016.
Më posht lajmit mund të shihni listën prej dymbëdhjetë titujve që pritet të jenë pjesë e albumit më të ri nga Nick Jonas ‘Last Year Was Complicated’:

më shumë...Minka Kelly diplomon si kuzhiniere

postuar nga: Teuta

Krejtësisht ndryshe prej roleve të saja në filmat ‘Charlie’s Angels’ dhe ‘The Roommate’, Minka Kelly ka zgjedhur që hobin e saj ta shndërrojë në një tjetër profesion. Ajo në Qershor të vitit të kaluar, pas gjashtë muajve në ‘New School of Cooking’ në Culver të Kalifornisë, diplomoi si kuzhiniere. 

Tashmë ajo ka marrë iniciativat e para dhe është bashkuar në ‘blog’ me shkrimtarin Gaby Dalkin, për programin televiziv udhëtues ‘What’s Gaby Cooking’.  

Minka, në intervistë për gazetën ‘PEOPLE’, ka thënë se “Do të udhëtojnë në tërë vendin dhe të mësoj për mënyrat interesante se si përgatitet ushqimi, procesin që nga ferma deri në tryezë”.

më shumë...Pas shuarjes së Ken Howard, kush do të kryesoj SAG-AFTRA?!

postuar nga: Teuta

Pas shuarjes së Ken Howard të martën 23.3.16, president i SAG-AFTRA, sindikata Holywood-iane ndodhet në situatë unike lidhur me pasuesin.

Kjo ndodh ngase Howard ishte presidenti i parë i zgjedhur i kësaj sindikate, i cili po ashtu u ri-zgjodh president vitin e kaluar me mandat të ri deri në vitin 2017.

Sindikata ‘Screen Actors Guild‐American Federation of Television’ and ‘Radio Artists’ (SAG-AFTRA), është një sindikatë punëtorësh e cila përfaqëson 160.000 profesionistë nga lëmi të ndryshme artistike si të aktorëve në rolinkryesorë dhe mbështetës të filmit dhe televizionit, gazetarë dhe prezantues të radios në tërë botën.

Kjo organizatë është themeluar në Mars të vitit 2012, të cilës i është bashkuar edhe ‘Screen Actor’s Guild’  e cila vepron që nga viti 1933, si edhe ‘American Federation of Television and Radio Artists’ e themeluar më 1952.

më shumë...Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin nënshkruajnë divorcin

postuar nga: Teuta

Pas dy vitesh nga ndarja miqësore e çiftit Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin, këta të dy kanë nënshkruar edhe divorcin.

Çifti do të ndajë kujdestarinë ligjore dhe fizike të fëmijëve Apple 15 dhe Moses 9 vjeç dhe me gjasë do të ndajnë edhe pasurinë në mënyrë të barabartë.

Në marsin e vitit 2014, aktorja Gwyneth dhe Chris u ndanë pas dhjetë vitesh martesë, por që nga ajo kohë kanë mbetur në raport të mirë miqësor, raporton gazeta ‘The Sun’.

më shumë...Eric Bana kthehet me komedi të re

postuar nga: Teuta

Ylli i filmit ‘Full Frontal’ i është bashkuar ekipit të Ricky Gervais, për realizimin e filmit të radhës në rrjetin ‘Netflix’, ‘Special Correspondents’.

Të dy komedianët do të luajnë rolin e gazetarëve të radios të cilët shtiren se ndodhen në Ekuador, për të mbuluar një kryengritje rebele, por ata në fakt ata transmetojnë ngjarjen nga një apartament në New York. 

Pastaj përhapet fjala se këta dy janë kidnapuar dhe fiton vëmendjen e mediave në SHBA, këta djem vendosin të udhëtojnë në Ekuador në realitet, në vend se të tregojnë të vërtetën e tyre.

më shumë...Shemar Moore largohet nga ‘Criminal Minds’

postuar nga: Teuta

Duke nisur karrierën fillimisht në modelim aktori Shemar Moore, u bë i njohur për rolet në filmat ‘The Young and the Restless’ 1994-2005, ‘Soul Train’ 1999-2003 dhe ‘Criminal Minds’ 2005-2016, ai tani ka vendosur të largohet nga rolet në seriale për të sfiduar veten më shumë.

Lidhur me largimin e tij nga seriali ‘Criminal Minds’, ai ka thënë se me ekipin e filmit në fjalë, janë si familje e dytë dhe nëse ata i kërkojnë, ai do të kthehet me dëshirë.

Por, aktualisht Moore pas përvojës 20 vjeçare në skenë, ka vendosur të bëjë një pushim dhe të lë më shumë kohë për gjërat që ai pëlqen si: të mësojë gjuhë tjetër, të udhëtojë dhe të luajë piano.

më shumë...< Para 1 2 343 44 45553 554 555 Pas >