< Para 1 2 326 27 28567 568 569 Pas >

Katy Perry liron këngën Rise

15.07.16

Një muaj përpara fillimit të lojërave Olimpike, Katy Perry përmes llogarisë Twitter ka liruar këngën e saj më të re Rise, njofton HollywoodLife.

Perry përmes një video prezantimi ka njoftuar adhuruesit e saj se është frymëzuar të realizojë këngën nga lojërat olimpike, ku të gjithë bashkohen për t’u ngritur së bashku. Ajo ka deklaruar se atletët e lojërave janë shembulli më i mirë që na tregon si të bashkohemi të gjithë të vendosur që të japim maksimumin.

Ndërkohë ajo ka falënderuar ‘NBC Olympics’ që kanë përzgjedhur pikërisht këtë këngë për ta lëshuar si himn në hapje dhe gjatë lojërave në Rio 2016.

Në vijim mund ta dëgjoni dhe shijoni këngën më të re nga Katy Perry - Rise.

më shumë...


Eva Longoria ftohet si paneliste në konkursin ‘The Venture’

15.07.16

Konkursi i ndërmarrësve të ri nga tërë bota organizuar nga Chivas Regal ’ The Venture’ ka përzgjedhur aktoren Eva Longoria si paneliste për këtë konkurs, pasi ajo konsiderohet si femër e suksesshme në biznes, ka njoftuar portali DailyMail.

Panelistët në këtë konkurs kanë për detyrë të shpërndajnë fondin prej 1milion $ për 27 finalistët më të mirë të ndërmarrësve fillestar nga tërë bota.

‘Ndërmarrjet shoqërore kanë rol të madh në të ardhmen e biznesit dhe është diçka që unë kam shumë për zemër’ ka thënë Longoria me rastin e finales së madhe të mbajtur në NewYork. 

më shumë...


Rihanna anulon koncertin në Nicë

15.07.16

Koncerti që Rihanna kishte planifikuar të mbajë në mbrëmjen e sotme 15 Korrik 2016, në qytetin Francez të Nicës, është anuluar njofton portali DailyMail.

Pas ngjarjes së hidhur që kaploi Francën në mbrëmjen e djeshme, turneu Anti World është anuluar, dhe përfaqësuesi i këngëtares ka njoftuar se ajo ndodhet në vend të sigurt dhe është mirë.

Edhe kryetari i komunës në Nicë,Christian Estrosi, ka njoftuar se koncerti si edhe festivali i muzikës jazz që do të vijonte më pas janë anuluar.

më shumë...


Star Wars feston me ekipin e valltarëve nga Britain’s Got Talent

14.07.16

Valltarët ‘Boogie Storm’ që arritën të hyjnë në finale të ‘Britain’s Got Talent 2016’ falë koreografisë së realizuar në kostume me motive nga filmi ‘Stars Wars’ tani kanë marrë edhe vëmendjen e vetë ekipit të filmit, ku ata janë ftuar të performojnë në ahengun e organizuar enkas me rastin e përfundimit të xhirimeve të filmit, raporton portali EntertainmentWeekly.

Ndërsa vetë aktori Mark Hamil, ka postuar video të këtij vallëzimi në llogarinë e tij në Facebook, me lëvdata për performancën e realizuar nga ekipi i valltarëve.

më shumë...


Familja Gaye aprovon realizimin e dokumentarit ‘What’s Going On’

14.07.16

Jeta e këngëtarit të njohur edhe si ‘Prince of Soul’ Marvin Gaye, suksesi i të cilit u zhvillua në vitet 1960-1980, ku ai ka realizuar edhe duete me të famshmit Mary Wells, Kim Weston, Diana Ross dhe Tammi Terrell, tani do të paqyrohet në një dokumentar i cili është miratuar edhe nga familja e tij, raporton portali ‘The Guardian’.

Ish-gruaja dhe fëmijët e tij e kanë miratuar këtë projekt dhe do të kontribojnë me incizime nga arkivi i familjes të papara më parë, që do të fokusohen rreth varfërisë, brutalitetit të policisë, abuzimit me drogë përmes vargjeve të shkruara nga perspektiva e një veterani të luftës.

më shumë...


Lirohet ‘pjesëza’ nga filmi mjuzikël ‘La La Land’

14.07.16

Filmi i fundit realizuar nga një duo e barabartë në sukses siç janë Emma Stone dhe Ryan Gosling, La La Land, tashmë është liruar edhe një pjesëz ‘trailer’ nga ky film, njofton portali Cinemablend.

Pavarësisht se ky film ka shumë elemente standarde që formojnë një mjuzikël, duke parë nga kjo pjesëz duket se megjithatë ky film në të njëjtën kohë edhe veçohet në këtë zhanër.

Ky realizim ka vënë në pah edhe shkathtësi të tjera të aktorëve Stone dhe Gosling, ku Ryan portretizon një muzikant jazz, duke hapur filmin me këngën e titulluar ‘City of Stars’ dhe Emma që aspiron të bëhet aktore.

Në vjim mund të shihni pjesëzën, ndërsa të gjithë adhuruesit e këtij zhanri mund të presin me durim fundvitin, meqë data e shfaqjes së premierës në SHBA është 2 Dhjetor 2016.

më shumë...


Bendi One Direction befason me fitore të dytë

01.07.16

Grupi ‘One direction’ i përbërë nga Harry Styles, Niall Horan, Liam Payne dhe Louis Tomlinson kanë korrë fitore përkundër kandidatëve shumë të mëdhenj si Adele dhe Ed Sheeran, në garën domethënëse të muzikës në Britaninë e Madhe ‘O2 Silver Clef Awards’ njofton gazeta ‘Express’.

Silver Clef Awards, është ngjarje vjetore që shpërblen artistët më të shquar në industrinë e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar, aktive që nga viti 1976.

Bendi ‘One Direction’ fitoi më shumë se 60% të votave nga 10 artistët në listën e shkurtër që kanë interpretuar në Mbretërinë e Bashkuar gjatë periudhës Mars 2015-Mars2016, duke i bërë fitues për herë të dytë në këtë kategori pavarësisht kundër-kandidatëve me sukses madhor në këtë fushë.

më shumë...


Lindsay Lohan shpalosë planet që ka për të ardhmen

01.07.16

Me rastin e datëlindjes së saj më 2 Korrik, aktorja Lindsay Lohan në intervistë me Vanity Fair, ka shpalosur disa plane që ka si në aspektin profesional dhe personal në jetën e saj, njofton ‘FoxNews’.

Në dhjetë vitet e fundit Lohan, ka pasur shumë vështirësi ku si pasojë e sjelljeve të saja ka përfunduar e arrestuar disa herë për ngasje në gjendje të dehur, ngasje të pakujdesshme dhe vjedhje në dyqane.

Lohan ka deklaruar se nuk mund të kthejë kohën prapa, por nëse kjo të ishte e mundur do ta dëgjonte më shumë nënën e saj dhe do të ishte më e kujdesshme në përzgjedhjen e miqve të saj.

Lindsay ka njoftuar se është duke shkruar një libër, ku ndan përvojat e saja në jetë dhe këshillat si të tejkalohen vështirësitë, duke shpresuar që ky libër të jetë udhëzues për ata që kanë nevojë kur gjenden përballë momenteve të vështira.

më shumë...


Matthew McConaughey edhe ligjërues universiteti

01.07.16

Në këtë vjeshtë aktori i Matthew McConaughey do të kthehet në universitet, por këtë radhë si ligjërues në orën e regjisë, njoftohet nga portali ‘TheWrap’.

Universiteti  ‘UT-Austin’s Moody College of Communications’ ka njoftuar se aktori do të ligjërojë për 30 studentë bashkë me regjisorin e filmit ‘Hunger Games’ Gary Ross si edhe profesorin e universitetit Scott Rice.

Sipas zëdhënësit të universitetit, është njoftuar se studentët do të kenë rastin të shohin pamje nga prapaskena e filmit më të ri nga McConaughey ‘Free State of Jones’ i cili u shfaq të hënën që shkoi më 24.6.16, përmes video inçizimeve ku do t’u ofrohen detaje në hollësi nga procesi i xhirimit. 

më shumë...


Matt Damon i vë në rreng disa qytetarë të rastit

30.06.16

Tre qytetarë në një qendër tregtare në Los Angeles, janë bërë aktorë të një rrengu të thurur nga Matt Damon, i cili personalisht i ka udhëhequr ata në detyrën e caktuar përmes telefonit, raporton DailyMail.

Damon, ka sqaruar lidhur me rrengun se ai me ekipin e tij e kanë përgatitur këtë simulim duke përzgjedhur persona të rastit për t’iu dhënë atyre mundësinë që të përjetojnë ndjenjën sikur të ishin aktorë në një film spiunazhi, ndërsa e tërë ngjarja është regjistruar në një video incizim. 

Ndërsa në fund fare, këta qytetarë udhëzohen që të gjejnë një zyrë ku ata takohen drejtpërdrejt me vetë aktorin, i cili i shpërblen me bileta falas për premierën e filmit të tij ‘Jason Bourne’ që do të shfaqet më 29 Korrik 2016.

Këtu në vijim mund të shihni edhe videon e kësaj ngjarje interesante.

më shumë...


< Para 1 2 326 27 28567 568 569 Pas >