< Prev 1 2 326 27 28524 525 526 Next >

Richard Gere së shpejti në ekran me filmin ‘The Dinner’

04.03.2016 14:44:55 postuar nga: Teuta

Aktori Richard Gere, për filmin që do të dalë në kinema në 2017, dhe i cili është në post-produksion, tashmë ka arritur shitjen në disa kompani anembanë botës.

Filmi ‘The Dinner’ bazohet në romanin bestseller të autorit holandez Herman Koch.
Aty bëhet fjalë për dy vëllezër dhe gratë e tyre, të cilët takohen për darkë në një restorant luksoz, për të diskutuar një sekret të errët lidhur me fëmijët e tyre.

Role e dy vëllezërve do të luhen nga aktorët Steve Coogan dhe Richard Gere, ndërsa gratë e tyre në këtë film luhen nga aktoret, Laura Linney dhe Rebecca Hall.

Liçencën e filmit tashmë e kanë blerë kompanitë shumë kompani si  Videa (Itali), Dea Planeta (Spanjë), Phantom Film (Japoni), Green Narae (Kore), California Filmes (Amerika Latine), Tanweer (Greqi dhe Turqi etj. 

më shumë...All Saint sjellin video premierën e parë pas nëntë vitesh - Video

04.03.2016 13:26:05 postuar nga: DiTa

Bendi i vajzave All Saint kanë publikar edhe online video premierën e këngës së tyre më të re, të titulluar ‘One Strike’.

Kënga në fjalë është shkëputja e parë nga studio albumi më i ri i bendit All Saint.
Albumi i tyre më i ri titullohet ‘Red Flag’, ndërsa në treg zyrtarisht do të publikohet më datën 8 Prill të këtij viti, ku aty katër vajzat kanë përmbledhur 10 këngë të reja.

Më posht lajmit ju sjellim titujt e këngëve të cilat do të jenë pjesë e albumit më të ri nga All Saints ‘Red Flag’ si dhe mund të shihni edhe video klipin më të ri të realizuar për këngën ‘One Strike’:

më shumë...Years & Years sjellin bashkëpunimin me Tove Lo 'Desire' - Video

04.03.2016 13:24:01 postuar nga: DiTa

Trio Britanez Years & Years, kanë sjellur për fasnat e tyre video projektin më të ri muzikorë, të titulluar ‘Desire’, në të cilin kanë bashkëpunuar me këngëtarën dhe autorën Suedeze, Tove Lo.
Projekti në fjalë është realizuar për të përkrahur komunitetin LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual & Transvestite).
Lideri i bendit Years & Years, Olly Alexander ka shkruar një letër të hapur fansave të tij, ku shpjegon se në këtë video projekt të ri, ai dëshiron që "Të festoj të gjitha llojet e ndryshme të seksualitetit ".
Versioni origjinal i këngës ‘Desire’, për herë të parë është publikuar në Korrik të vitit 2015, ndërsa tani bendi Years & Years e kanë ripërpunuar këngën në fjalë duke bashkëpunuar me Tove Lo.
Më posht lajmit mund të shihni video projektin më të ri muzikorë ‘Desire’, të interpretuar nga Years & Years dhe Tove Lo:

më shumë...James Bay sjell video premierën 'Best Fake Smile' - Video

03.03.2016 17:49:51 postuar nga: DiTa

Këngëtari James Bay ka publikuar edhe online video projektin më të ri muzikorë, kësaj radhe për singlin e tij më të ri të titulluar 'Best Fake Smile'.
Kënga në fjalë është shkëputur nga studio albumi më i ri i këngëtarit, të cilin e ka emërtuar ‘Chaos And The Calm’.

Rock këngëtari Bay njihet edhe si autorë i shumë këngëve të tij nga albumi i tij i fundit ‘Chaos And The Calm’, i cili në treg doli në Mars të vitit 2015.
Më posht lajmit ju sjellim video premierën e këngëtarit James Bay 'Best Fake Smile': 

më shumë...Beyonce dhe Jay Z nuk po ndahen - Foto

03.03.2016 17:47:00 postuar nga: DiTa

Diva e muzikës pop, Beyonce dhe bashkëshorti i saj Jay Z, kanë qenë së fundi temë e mediave se gjoja martesës së tyre i ka ardhur fundi.
Mirëpo, këto thashethëme për ndarjen e çftit në fjalë i ka demantuar shoqja e Beyonce’s, Kelly Rowland.
Ishte agjensioni oline ‘Life & Style’, që kishte raportuar se, Beyonce dhe bashkëshorti i saj Jay Z nuk i kanë punët aspak mirë me martesë.

Sipas agjensionit në fjalë, Bey ishte e ftuar në ditëlindjen e shoqes së saj të ngushtë Kelly Rowland (Destiny’s Child) dhe aty ka treguar se martesa e saj me reperin dhe producentin, Jay-Z po merr fund.

Gjithnjë sipas agjensionit oline ‘Gossip Cop’, “Bey ka qenë e stresuar dhe ka pirë gjatë gjithë natës. Më pas ka hequr unazën e martesës dhe ju ka thënë të pranishmëve se atë aksesorë do ta shohin për herë të fundit në gishtin e saj”, ka thënë një burim për ‘Life & Style’.

Por, Beyoncé dhe Jay së fundi janë parë shumë të lumtur së bashku, kur të dy ishin në rreshtin e parë dhe përcjellnin lojën e Clippers, këtë të hënë (29.02.16) që e lamë pas dhe dukeshin shumë të lumtur me njëri tjetrin
Beyonce dhe Jay-Z kanë 7 vjet martesë dhe janë prindër të një vajze, Blue Ivy Carter.

më shumë...‘Zootopia’ në kinema të premten 4 Mars – Video/trailer

03.03.2016 17:42:00 postuar nga: Teuta

Nesër (04.03.16) Walt Disney Animation Studios ju fton të futeni në botën e ‘Zootopia’, meqë aventura e re e animuar do të shfaqet në ekran.

Zootopia zhvillohet në qytetin e kafshëve i cili njihet me këtë emër dhe shfaqë policen optimiste në rolin kryesorë Judy Hopps (Goodwin).

Ajo më pas zbulon se të jesh lepuri i parë në forcën policore, ku të gjitha kafshët tjera janë të mëdha, nuk është edhe aq e lehtë.

E vendosur për të dëshmuar veten, ajo hedhet në mundësinë për të zgjidhur një rast edhe pse duhet të bëhet partnere me dhelprën, turrecin dhe lakuriqin mashtrues, për të zgjidhur një mister.

më shumë...Ben Affleck promovon ‘Batman vs Superman: Dawn of Justice’ - Video/trailer

03.03.2016 17:39:51 postuar nga: Teuta

Aktori Ben Affleck, ka filluar një qasje të re ndaj fansave, me qëllim të promovimit të filmit të tij më të ri ‘Batman vs Superman: Dawn of Justice’ i cili në kinematë Amerikane do të shfaqet këtë muaj.

Ai po publikon xhirime të filmit në fjalë, që janë bërë në prapaskenë dhe po e fton audiencën e tij që të shoh ato.
Filmi i shumëpritur ‘Batman vs Superman: Dawn of Justice’, do të dalë në kino me 25 Mars dhe për të siguruar shikuesit, Ben Affleck ka punuar edhe jashtë orarit.

Ai tashmë ka liruar disa foto të papara, të cilat të bëjnë të dëshirosh ta shohësh filmin sa më parë.

Ai është shfaqur në këto foto, i veshur me kostumin e Batman, bashkë me ekipin prapa skene, të gjithë të angazhuar për ta realizuar filmin perfekt. 

më shumë...Bella Thorne kapet në mashtrim të fansave - Foto

03.03.2016 17:37:09 postuar nga: Teuta

Artistja, modelja dhe këngëtarja Bella Thorne, është zënë me një gënjeshtër të vogël. Ajo ka postuar në instagramin e saj një fotografi ku kishte veshur një xhaketëprej lëkure, që ajo deklaroi se nuk ishte lëkurë e vërtetë kafshësh. 

Megjithatë, përcjellësit e saj ishin të shpejtë në hulumtimin e gëzofit, ku më pas ata gjetën ngjajshmërinë me xhaketën e markës‘Alice & Olivia Tierra Striped Fur Jacket’, që shitet online tek ‘Harrod’s’ dhe në përshkrim të artikullit ceket se është i punuarme lëkurë lepuri dhe dhelpre.

Përfaqësuesi i saj, në një sqarim të dhënë për agjensionin oline ‘TMZ’, ka thënë se xhaketën ajo e kishte fituar dhuratë gjatë seancave fotografike dhe se asaj i është thënë se nuk është lëkurë e vërtetë.

Tani bëhet e ditur se meqë ajo është njoftuar me këto fakte, nuk do ta veshë më këtë xhaketë.

më shumë...Liberty Ross me fustanin e nusërise në ahengun ‘Vanity Fair’ - Foto

03.03.2016 17:35:59 postuar nga: Teuta

Mbrëmja e ndarjes së ceremonisë Oscar, tradicionalisht përcjellet me disa ahengje që organizohen enkas për pjesëmarrësit ku nuk mungojnë personazhe me ndikim në botën e show-bizit.

Me këtë rast modelja britanike, Liberty Ross, e cila në këtë Shën Valentin u kurorëzua me producentin Jimmy Iowine, tërhoqi vëmendjen e gazetarëve për përzgjedhjen e veshjes së saj në këtë aheng.

Ajo në ahengun ‘Vanity Fair Oscar’,  ka zgjedhur të veshë pikërisht fustanin e saj të nusërisë. 

më shumë...Publikohet trajleri për “Finding Dory”

03.03.2016 10:23:13 postuar nga: Mina

Koha është të njoftohemi me të gjithë ekipin te ri dhe të vjetër, apo jo? Disney dhe Pixar kanë vendosur që në ditët e para të marsit ta publikojnë trajlerin për aventurën e re të animuar "Finding Dory '! Trajleri i ri vjen direkt nga thellësitë e oqeanit, ku e takojmë Dory dhe ekipin e saj të përbërë nga Hank oktapodi, balena Bailey dhe peshkaqeni i bardhë Destiny. Regjisor i filmit është Andrew Stanton, dhe ky realizim arrinë në kinematë në gjithë botën në qershor të këtij viti.

më shumë...< Prev 1 2 326 27 28524 525 526 Next >