< Prev 1 2 325 26 27470 471 472 Next >

Kështu sot duket Nelly Furtado

17.09.2015 16:12:57 postuar nga: Mina

Nelly Furtado ka treguar figurën e saj shumë më të plotë kur u shfaq në Festivalin e Filmit në Toronto. Këngëtarja, e cila kulmin e karrierës e kishte në mesin e viteve 2000, kohë të gjatë nuk u paraqit në publik, dhe tani shumë njerëz janë habitur nga pamja e saj. Sot, ajo mban flokët e shkurtëra, dhe disa kilogram më tepër. Për jetën e saj private pak dihet. Besohet se ajo është e martuar me teknikun e zërimit Demasio Castellón, por këtë herë në gisht nuk kishte unazë martese. Ajo është nëna e vajzës 12-vjeçare Nevis, të cilin e ka me një ish-të dashurin. 

më shumë...Të nominuarit për çmimin ‘MTV Europe Music Awards 2015’ - Lista

16.09.2015 09:49:35 postuar nga: DiTa

Janë shpallur mbrëmë të nominuarit, kandidat për të marrë çmime në kategori të ndryshme në ceremoninë e përvitshme ‘MTV Europe Music Awards 2015’.

Ky vit ka qenë shumë i suksesshëm për këngëtarën Taylor Swift, pasi që edhe këtu ajo udhëheq me nominime, bashk me këngëtarin Justin Bieber.
Ceremonia e radhës e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards 2015’, pritet të mbahet në ‘Mediolanum Forum’ në Milano, më datën 25 Tetor 2015.
Në vijim ju njohim me të gjitha kategoritë e çmimeve që do të ndahen nga MTV-ja, si dhe me të nominuarit në të gjitha kategoritë:

më shumë...VIDEO: Bobby Brown me lot në sy flet për humbjën e vajzës

16.09.2015 08:04:52 postuar nga: Mina

Kantautori Bobby Brown vetëm duke ia përmendur emrin e vajzes, reagon emocionalisht. "Kur mendoj për Kristinën, menjëherë qaj", tha ai gjatë një emisioni. Bobbi Kristina kaloi gjashtë muaj në koma dhe familja e saj shpresonte se ajo do të shërohet. Megjithatë, kur u zgjua, ajo ishte në gjendje shumë të keqe, dhe shumë shpejt vdiq. "Ne jemi lut për shëndetin e saj dhe kishim shpresë se ajo do të përmirësohet. Por si duket ky ishte vullneti i Perëndisë, ne nuk kemi mundur të bëjmë asgjë. Unë jam i sigurt se nëna e saj, Whitney Houston, e ka ftuar të jenë së bashku në qiell, "tha Brown.

më shumë...Fotot e papublikuara të Beatles, tani në ekspozitë në Londër

16.09.2015 07:58:38 postuar nga: Mina

George Harrison duke shikuar mendueshëm nga dritarja e taksitë. Paul McCartney duke vallëzuar në një shtrat hoteli. John Lennon duke u relaksuar në një bar në Florida ... Këta janë Beatles që deri më tani nuk i keni parë! 

më shumë..."Spectre" do të jetë filmi më i gjatë ndonjëherë për James Bond-in

16.09.2015 07:40:16 postuar nga: Mina

Filmi i ri për agjentin britanik James Bond, me titullin "Spectre", do të zgjasë rreth tre orë, shkruan Metro. Zinxhiri i kinemave "Vue and Odeon", ka paraqitur të dhëna të cilat konfirmojnë se filmi "Spectre" do të zgjasë 160 minuta, dhe plotësisht të sigurt mund të jemi kur këtë e konfirmon edhe organizata britanike BBFC (British Board of Film Classification), i cili është përgjegjës për klasifikimin dhe censurën e filmave në Mbretërinë e Bashkuar. 

më shumë...Leonardo DiCaprio në “Scarface 2”

16.09.2015 07:28:21 postuar nga: Mina

"Say hello to my little friend" është fjalia që do ta dëgjojmë përsëri në vitin 2016, pasi që xhirimi i filmit kult "Scarface" është planifikuar të publikohet verën e vitit të ardhshëm. Universal Studios, një nga shtëpitë më të mëdha në Hollywood, e ka konfirmuar këtë lajm, që 32 vjet pas filmit origjinal, "Scarface" sërish do të jetë në ekranin e madh. Çfarë më tej e shton gëzimin për këtë film, është fakti se Tony Montana, personazhi kryesor, të cilën në vitin 1983 e luajti legjendari Al Pacino, tani do ta luaj Leonardo DiCaprio. Filmi origjinal "Scarface", i drejtuar nga Brian De Palma është një nga sinonimet e viteve tetëdhjetë, ku emigranti kuban bëhet një kontrabandist i madhë droge. Në një njoftim për shtyp, Universal Studios njoftoj se xhirimi i filmit po planifikohet që nga viti 2002, por deri më tani nuk kanë gjetur askënd për ta zëvendësuar Al Pacino-n. Për historinë e plotë mbi “Scarface”, Brian De Palma, tha: "E dini, kur keni një film që është aq i suksesshëm dhe me ndikim, rregull i pashkruar thotë se duhet të xhirohet vazhdimi, dhe tregimi duhet tu përshtatet brezave të rinj. Nuk turpërohem me atë çfarë do të bëjë Hollywoodi me filmin. Projekti është ende aktual, ndërsa kur e pashë DiCaprio-n në "Wolf of Wall Street" e kuptova se ai është Tony Montana i ardhshëm", tha De Palma. Filmi do të ketë të njëjtën histori dhe komplotin si origjinali, por skenat që do të tregojnë historinë, do të ri-shkruajnë. Ai shpjegoi se veprimi i ri "Scarface" do të jetë i vendosur në vitin 2016, dhe është i bindur se historinë e re do ta pëlqejnë edhe brezi që u rrit me pjesën e parë, pra me filmin origjinal.

më shumë...Video: Edhe kjo ndodhi: Katy Perry - Nudo

15.09.2015 09:21:14 postuar nga: Mina

Katy Perry ka qenë prej kohësh frymëzim për një mik të saj, kreatorin Jeremy Scott, kështu që nuk është çudi që muza e tij e preferuar u angazhua në video për koleksionin e Moschino-s vjeshtë/dimër 2015. Kathy dhe Jeremy argëtohen gjatë xhirimit, derisa ajo konstaton se për këtë dimër i mjafton vetëm një pallto nga kreatori në fjalë. Harrojeni për ngjyra, printime, modelet dhe shkurtimet, Kathy garanton se hit i madh për këtë vjeshtë është - prapanica e zhveshur! 

më shumë...Fotot nudo të Angelina Jolie, shitën në ankand

15.09.2015 09:19:55 postuar nga: Mina

Fotografitë bardh-zi, të cilat pasqyrojnë aktorën Angeline Jolie të zhveshur kur ishte 20 vjeçare, u shitën në ankand për 1.800 £, raportojnë mediat elektronike. Set i fotografive që ka bërë Kate Gerner në vitin 1995 u shitën në një ankand në Londër në galerinë "Zebra One", dhe në to paraqitet aktorja e famshme Hollywood-it e lidhur me shirita mëndafshi. 

më shumë...Whitney Houston vitin e ardhshëm në turne botëror!

14.09.2015 09:59:16 postuar nga: DiTa

Një turne botëror i cili do të rikthej figurën e këngëtarës Whitney Huston përmes teknologjisë së re me hologram, është planifikuar që të mbahet në vitin 2016.
Në këto koncerte që planifikohen të mbahen vitin e ardhshëm, do të interpretohen të gjitha hitet më të mira të këngëtarës së ndjerë Huston, ‘Greatest Hits’.

Lajmërimi për këtë turne u bë nga Alki David dhe Pat Houston, të cilët njoftuan se Whitey do të ‘Ringjallet’ me teknologjinë holografike.
Këngëtarja e ndjerë Whitney Houston, ndrroi jetë në Shkurt të vitit 2012 në moshën 48 vjeçare…

Më posht lajmit mund të shihni video klipin e këngës ‘My Love Is Your Love’ nga Whitney Houston:

më shumë...Duffy publikon këngë të re pas pesë vitesh - Audio

14.09.2015 09:56:48 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Duffy e cila do të parqitet në filmin të ri, të rezhisorit Tom Hardy, të titulluar ‘Legend’, është përzgjedhur gjithashtu që të interpretoj edhe këngën me të cilën do të klasifikohet ky film.

Singli është titulluar 'Whole Lot of Love' dhe pritet të jetë mjuzikël i filmit ‘Legend’.
Duffy publikoi 'Whole Lot of Love', pas 5 vitesh pauzë në skenën muzikore, pasi që publikimi i saj i fundit, ishte kënga 'Well, Well, Well', e cila më pas u publikua në albumin ‘Endlessly’ në vitin 2010.

Filmi ‘Legends’, me protagonist aktorën Duffy ka filluar të shfaqet në Britani, ndërsa në SHBA do të filloj të shfaqet më datën 2 Tetor 2015.
Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Duffy 'Whole Lot of Love':

më shumë...< Prev 1 2 325 26 27470 471 472 Next >