< Prev 1 2 324 25 26451 452 453 Next >

George Ezra sjell video premierën 'Barcelona' - Video

23.07.2015 16:51:10 postuar nga: DiTa

Këngëtari George Ezra ka publikuar edhe online video klipin e këngës më të re, të cilën e ka emërtuar 'Barcelona'.

Kënga në fjalë është realizuar për projektin ‘Eden Project’ në Cornwall, ndërsa video klipi i kësaj kënge është realizuar nga Ben Reed.

'Barcelona' është pjesë e albumit të fundit nga Ezra, triple-platinum i titulluar ‘Wanted on Voyage’.

Më posht lajmit mund të shihni video klipin e singllit më të ri nga George Ezra 'Barcelona':

më shumë...Taylor dhe Nick përlahën, ndërhyn edhe Kim

23.07.2015 14:06:03 postuar nga: Mina

Pas shpalljes së nominimeve për MTV Video Music Awards, rap këngëtarja e famshme në Twitter ka shprehur mendimin e saj.  Ajo mendon se video klipi i saj "Anaconda" do të ishte i nominuar për videon e vitit, po të ishte ajo të një race tjetër dhe të promovonte ‘trupin e dobët’ në skenë. Nicki Minaj ka shprehur pakënaqësinë e saj nëpërmjet Twitter-it. Duke pasur parasysh se Taylor Swift është e bardhë, e hollë dhe e nominuar në këtë kategori, është e qartë se Nicki e kishte fjalnën për të dhe menjëherë i është përgjigjur, por në mënyrë të sjellshme. "Unë kurrë nuk kam bërë asgjë të keqe, përveç që të kam dashtë dhe mbështet gjithmonë. Nuk është mirë me i shty gratë kundër njëra-tjetres." Nicki u përgjigj se Swift nuk i ka lexuar postimet e saj mirë dhe se nuk ka menduar fare për të. "Nëse unë fitojë, të lutem dil në skenë me mua. Të ftoj të jesh afër meje në skenë”, iu përgjigj Taylor. Por Nicki padyshim se ishte në humor të keq, sepse menjëherë pas kësaj, i ka komentuar mediat dhe shkrimet e tyre. "Mediat shumë mirë i kanë kuptuar postimet e mia, por qëllimisht kanë krijuar keqkuptimet. Asgjë që kam thënë nuk kishte fare të bëj me Taylor. Mediat të bardha dhe taktikat e tyre. Mjerim!”, ka shkruar Nicki.  Në gjithë këtë ndodhi, ndërhyri edhe Kim Kardashian, e cila shumë po ndihet e mërzitur në shtatzëninë e dytë. Ajo në fakt publikoi një foto në të cilën duket e shtrirë në shtrat, dhe ka shkruar: "Do të lejoj të përfundosh, por ..." Kjo kishte lidhje me skenën që e bëri burri i saj Kanye, në ndarjën e çmimeve VMA në vitin 2009, kur papritur u paraqit në skenë, derisa Taylor ishte duke e marr çmimin dhe tha: "Unë jam shumë i lumtur për ty dhe do të pres të përfundosh, por Beyonce padyshim se e ka merituar këtë shpërblim për video klipin e vitit". Pasi që adhuruesit e kanë parë fotografinë, i këshilluan të merret me punët e veta, dhe më vonë Kim ka hequr foton. Përndryshe, video klipi për kër këngën "Anaconda" ka thyer Vevo rekordin me 19,6 milion shikime në vetëm 24 orë. E kush e ka klipin më të mire, Nicki apo Taylor, gjykojeni vet…ndërsa së bashku do të presim ceremoninë për ta parë fituesën. 

më shumë...Demi Moore mund të përfundojë në burg

23.07.2015 13:39:50 postuar nga: Mina

Demi Moore mund të përfundojë pas grillave për shkak të ngjarjes tragjike që ndodhi në oborrin e shtëpisë së saj. Ditë më pare, në pishinën e aktores së famshme u mbyt një burrë 21-vjeçar, pas një ahengu që është organizuar në vilën e saj. Ekipi policor që ka punuar në rastin, kuptoi se djali u mbyt sepse nuk dinte not, kurse Demi dhe fëmijët e saj nuk ishin të pranishëm. Demi si pronare e shtëpisë është përgjegjëse për sigurinë e mysafirëve dhe do ttë mbaj përgjegjësi për këtë aksident. 

më shumë...NERVO (Kylie Minogue, Jake Shears & Nile Rodgers) – The Other Boys

23.07.2015 08:51:28 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/jXI2m1Y.jpgBinjaket NERVO vazhdojnë të promovojnë studio-albumin debutues, Collateral, i cili pritet të plasohet në treg më24 korrik 2015 nëpërmjet EMI Virgin Records.
Një tjetër bashkëpunim interesant nga binjaket, vjen me frotnmenin e Scissor Sisters, Jake Shear, Kylie Minogue dhe legjendën e muzikës disko, Nile Rodgers.
Ekipi sjell këngën The Other Boys, e cila shërben si singli i pestë.
Mimi dhe Olivia xhiruan videon muzikore me Shears, Minogue dhe Rodgers në mars.    
 

më shumë...Prince - Baltimore (video)

23.07.2015 08:50:08 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/YEI4kRC.jpgNobody got in nobody’s way / so I guess you could say it was a good day / at least a little better than the day in Baltimore,” thotë Prince në këngën Baltimore. Videoklipi i ri për këngën Baltimore fillon me tituj që shfaqen në ekran - lidhur me protestat që shpërthyen pranverën e kaluar në qytetin ‘problematik’ në Maryland, ku pas arrestimit nga ana e policisë, humbi jetën qytetari Freddie Gray. Në videoklip shihen fytyrat e protestuesve, shumica e të cilëve kërkojnë ndryshime dhe, në të njëjtën kohë, shpresojnë për një të ardhme më të mirë. Këtu shihen edhe pjesë të koncertit të Prince-it mbajtur në Baltimore, por ai vetë nuk shfaqet.

më shumë...James Bond rikthehet në filmin e ri ‘Spectre’ - Trailer

22.07.2015 14:22:28 postuar nga: DiTa

Jame Bond është rikthyer në nje trejller të ri të vazhdimësive të filmit 007, që kësaj radhe është titulluar ‘Spectre’.

Edhe në këtë film rolin e super spiunit James Bond, do ta luaj aktori britanez Daniel Craig, të cilin e pamë edhe në filmin e fundit ‘Skyfall’ në rolin e 007-it.
Filmi i ri do të titullohet me inicialet ‘SPECTRE’, që e kanë kuptimin e fjalës ‘Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion’ (Ekzekutiv Special i Inteligjencës Kundër, Terrorizmit, Hakmarrjes dhe Grabitjes).
Filmi ‘Spectre’ në kinema në Evropë pritet që të shfaqet më datën 26 Tetor të këtij viti, ndërsa në SHBA do të filloj të shfaqet një javë më vonë, më datën 6 Nëntor 2015.
Në vijim mund të shihni trejllerin më të ri të filmit ‘James Bond 007-SPECTRE’:

më shumë...Selena Gomez paralajmëron albumin e ri ‘Revival’ - Video

22.07.2015 14:20:50 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Selena Gomez ka konfirmuar lajmin për fansat e saj se ajo këtë vit do ta publikoj në treg studio albumin e saj më të ri, të cilin e ka emërtuar ‘Revival’.

Këtë lajm, 23 vjeçareja Gomez e ka publikuar në rrjetin e saj social në ‘Instagram’ dhe ka njoftuar se ky koleksion i ri do të dal në treg më datën 9 Tetor të këtij viti.

‘Revival’ do të jetë albumi i pestë me radhë nga Gomez, përkatësisht i dyti si solo këngëtare.
Pjesë e këtij albumi pritet të jetë edhe kënga apo bashkëpunimi i Gomez me këngëtarin A$AP Rocky e titulluar 'Good for You', që në treg u lansua   muajin e kaluar, të cilën mund ta dëgjoni edhe më posht lajmit:

më shumë...Maroon 5 – Feelings (singli i ardhshëm)

22.07.2015 07:39:45 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/1NTCosQ.jpgMaroon 5 nuk pushojnë asnjë minutë!
Bendi ka bërë përzgjedhjen e singlit më të ri, me anë të të cilit do të vazhdojë promovimin e albumit të ri.
Singli i pestë zyrtar nga V është kënga Feelings, shkruar nga Adam Levine, Shellback dhe Oscar Gorres saka OzGo. Feelings mund ta dëgjoni duke klikuar këtu.

më shumë...George Ezra – Barcelona (video)

22.07.2015 07:38:46 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/lP4INLy.jpgNdodhi diçka e papritur! Këngëtari dhe tekst-shkruesi britanik, George Ezra, vazhdon të promovojë studio-albumin e tij debutues, Wanted on Voyage, lansuar më 30 qershor 2014 (në formë digjitale) nëpërmjet Columbia and Sony Music. Tetë muaj pas lansimit të singlit të fundit, Listen to the Man, Ezra ka prezantuar videon zyrtare muzikore për këngën Barcelona (producent – Cam Blackwood) - mund ta shikoni edhe këtu. Kënga shënon singlin e gjashtë të shkëputur nga albumi në fjalë. Regjisor i videos është Bed Reed.

më shumë...MTV: Taylor Swift, Ed Sheeran dhe Beyonce më së shumti nominime

22.07.2015 07:17:07 postuar nga: Mina

Këngëtarja Miley Cyrus shokoi publikun, kur dy vjet më parë kishte një performancë kontroverze duke performuar poashtu edhe twerking me Robin Thicke në skenën e MTV Video Music Awards. Tani ajo sërish kthehet në këtë skenë, por këtë herë si nikoqire e mbrëmjes. Cyrus këtë e bëri të ditur duke vendosur një foto e veshur në kostum të jashtëtokësorëve. "MTV nuk do po më lejon të performoj. Për këtë arsyeje do të jem nikoqire e VMA’s, të eduicionit të këtij viti", ka shkruar ajo. Cyrus nuk ka performuar as vitin e kaluar, por fitoi çmimin për video klipin e vitit, të cilin e kishte marr një i ri i pastrehë, Hese Helt. Ceremonia e këtij viti do të mbahet më 30 gusht në Teatrin Microsoft në Los Angeles. Të nominuarit sipas kategorive janë:  

më shumë...< Prev 1 2 324 25 26451 452 453 Next >