< Prev 1 2 323 24 25326 327 328 Next >

Obama për Robin Williams: “Askush nuk ishte si ai”

13.08.2014 07:09:29 postuar nga: Mina

Vdekja e aktorit ka prekur thellë edhe miqtë e tij dhe kolegët e shumtë, si edhe presidentin amerikan, Barack Obama. Obama ka ngushëlluar familjën e aktorit dhe përmes rrjeteve sociale ka shkruar: “Robin Williams ishte pilot, doktor, kujdestare, profesor, president, Peter Pan, dhe shumëkush tjetër. Por, askush nuk ishte sikur ai. Ka ditur ta prek çdo njeri në shpirt. Ai na bëri të qeshim e na bëri të qajmë”, ka thënë Obama. 

më shumë...Albumet e reja të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

12.08.2014 13:42:28 postuar nga: DiTa

Në vijim mund të njiheni me listën e albumeve të reja, të cilët do të lansohen në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave, nga artist me famë botërore:

Alex Clare - Three Hearts

Angus & Julia Stone - Angus & Julia Stone

Belphegor - Conjuring The Dead

Brian Setzer - Rockabilly Riot! All Original

Buddy Guy and Junior Wells - Pure Raw Blues

Cancer - Death Shall Rise

Cancer - To The Gory End

Celine Dion - The Very Best of Celine Dion

Childhood - Lacuna

Darkest Hour - Darkest Hour

Dee Dee Warwick - Complete Atco Recordings

Dilated Peoples - Directors Of Photography

Elvis Presley - The Ultimate Elvis Presley Party Album

Engineers - Always Returning 

më shumë...Këngët të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

12.08.2014 13:38:45 postuar nga: DiTa

Në vijim mund të njiheni me listën e këngëtarëve të cilët pritet të lansojnë këngët e tyre të reja në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave:

Ameriie - What I Want

Bingo Players - Knock You Out

Chris Malinchak FT Mikky Ekko - Stranger

Clean Bandit FT Stylo G - Come Over

Ferreck Dawn & Redondo - Love Too Deep

Foxes – Glorious

George Michael - Feeling Good

Hot Natured - Benediction

Jake Bugg - There's A Beast And We All Feed It

John Martin - Love Louder

Kiesza - Giant In My Heart 

më shumë...Robin Williams gjetët i vdekur: Dyshohet për vetëvrasje

12.08.2014 12:52:21 postuar nga: Mina

Ylli hollivudian Robin Williams është gjetur i vdekur në banesën e tij në Kaliforni veriore. Sipas informacioneve të para, thuhet se aktori ka bërë vetvrasje. Ai ishte 63 vjeç. Trupi i pajetë i aktorit të famshëm, humoristit legjendar, është gjetur në shtëpinë e tij dje pasdite. "Ai ka luftuar kundër depresionit”, ka thënë Mara Baksbaum, zëdhënësja e tij. Siç shkruajnë mediet e huaja, arsyeja e vdekjes është ngulfatja, por policia është duke bërë hulumtime më të hollësishme rreth kësaj ngjarje. “Kjo është një humbje tragjike dhe e madhe. Familja e të ndjerit kërkon respektimin e privatësisë në këto momente të vështira”, thotë ajo. Kohë më parë, Robin ka thënë se në vitet e 70-ta ka konsumuar kokainën, por pas vdekjës së Joe Belushit kishtë ndërprerë këtë ves. Kështu, në vitet e fundit ishte disa herë në rehabilitim për të qëndruar larg alkoolit dhe për ta përmirësuar gjendjën shëndetësore, pasi që pas 20 vite i është kthyer alkoolit. Porosia e fundit të cilën e ka shkruar në internet Robin, ishte fotografia e tij me vajzën Zelda në Instagram, për ditëlindjën e saj më 31 korrik. Gjatë karrierës së tij të gjatë, Robin Williams ka fituar vetëm një çmim Oscar dhe gjashtë Globusa të Artë. Atë do ta mbajmë në mend me role të mahnitshme në filma të ndryshëm. I njohur me aftësitë e mrekullueshme të aktrimit, ai ka fituar Oscar në vitin 1997 për filmin më të mirë, “Good Will Hunting”. Edhe tri herë pastaj ishte i nominuar për çmimin prestigjioz, në vitin 1987 me filmin “Good Morning Vietnam”, në vitin 1989 “Dead Poets Society” dhe në vitin 1991 me filmin “The Fisher King”. Ai është fitues i gjashtë çmimeve të Globit të Artë, duke përfshirë këtu edhe çmimin për vepër jetësore në rolin e famshëm në komedinë legjendarë “Mrs Doubtfire”. Ndër 102 role, sa kishte në ekranin e madh dhe atë të vogël, vështirë se mund të veçohet roli i tij më i mirë. 

më shumë...Eminem këndon playback

12.08.2014 12:50:35 postuar nga: Mina

Si ka filluar turneun, Eminem veçse është gjetur si temë kryesore në të gjitha mediumet. Adhuruesit e tij kanë vërejtur se Eminem nuk po këndon live, por playback, shkruajnë tabloidet amerikane. Gjatë koncerti të mbajtur në Los Angeles, publiku ka zbuluar se Eminem nuk po këndon live. “Vokalet përcjellëse kanë mbuluar zërin e tij, por ishte e qartë se ai po këndon playback, sepse ka bërë vazhdimisht shumë lëvizje dhe nuk ka kënduar drejtëpërdrejt në mikrofon”, ka shkruar Perez Hilton në rrjetet sociale. 

më shumë...ZZ Top & David Guetta – bashkëpunimi në Ibiza

12.08.2014 09:27:35 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/NSbX4TE.jpgBilly Gibsons, kitaristi i bendit ZZ Top, ka konfirmuar se ka incizuar një pjesë të materialit me David Guetta-n. Bashkëpunimi i papritur ndodhi këtë vit në Ibiza, duke rezultuar me dhjetë këngë të reja, për të cilat Gibbons ka thënë se do të prezantohen ‘shumë shpejt’. Këtë vit, edhe Giorgio Moroder ka zbuluar se ka punuar me Guetta-n, ndërsa MGMT gjithashtu kanë lënë të kuptohet se në vitin 2013 kanë biseduar me DJ-in për një bashkëpunim të mundshëm.  

më shumë...Daft Punk – Human After All (rmx album)

12.08.2014 09:25:47 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/ihAWdon.jpgDaft Punk, edhe pas lansimit jashtëzakonisht të suksesshëm Random Access Memories, mund t’i lejojnë vetes veprime të ndryshme – albumi i tyre me remiksa të të gjitha këngëve nga studio-albumi i tyre i tretë Human After All ishte lansuar në vitin 2006 vetëm në Japoni, kështu që dyshja franceze në fillim të 2014 plasoi rilansimin e albumit – sërish, vetëm për tregun japonez. Megjithatë, javën e kaluar në mënyrë ‘diskrete’ ky lansim u plasua edhe në iTunes dhe Spotify. Fansat i presin 15 këngë të remiksuara të artistëve si: Basement Jaxx, Peaches, Digitalism, Justice dhe vetë Daft Punk. Çfarë ëhstë më interesante, në lansim është edhe remiksi ‘mitik’ I këngës Techonlogic (Le Knight Club), projekt ky i palansuar deri më tani. Technologic mund ta dëgjoni më poshtë, ndërsa listën e këngëve të lansimit të ri e gjeni në vijim:  

më shumë...Lil Wayne dhe Drake me këngë të re 'Grindin' - Audio

11.08.2014 10:03:26 postuar nga: DiTa

Këngëtarët Lil Wayne dhe Drake kanë bashkëpunuar së fundi, për të realizuar një këngë të përbashkët, të cilën e kanë emërtuar ‘Grindin'.
Kënga 'Grindin', pritet të jetë pjesë e studio albumit më të ri nga Lil Wayne, të cilin e ka emërtuar ‘Tha Carter V’.

Albumi më i ri nga këngëtari Wayne, ‘Tha Carter V’ pritet që në treg të dal në SHBA në fund të këtij viti.
Në vijim mund të dëgjoni këngën më të re nga Lil Wayne dhe Drake 'Grindin':

më shumë...MAGIC! numër një në ‘US Top 10’ me këngën ‘Rude’ - Video

11.08.2014 10:01:07 postuar nga: DiTa

Këtë javë në ‘Billboard Hot 100’ ndodhet grupi MAGIC!, me këngën e tyre 'Rude', këngë kjo e cila kryeson listën e këngëve më të dëgjuara në SHBA.

Në vendin e dytë këtë javë radhitet Sam Smith me këngën 'Stay With Me', ndërsa në pozitën e tretë këtë javë radhitet dueti Iggy Azalea ft. Charli XCX me këngën e titulluar 'Fancy'.

Në vijim mund të dëgjoni MAGIC!, me këngën 'Rude', që radhiten në pozitën e parë si dhe mund të shihni listën prej 10 singllave më të dëgjuara këtë javë në SHBA, në ‘Billboard Hot 100 Singles’:

më shumë...Victoria Beckham shet rrobat për ndihma humanitare

11.08.2014 09:42:12 postuar nga: Mina

Victoria Beckham ka vendosur ti shes gjithsej 600 kombinime të rrobave të saja në ankandin i cili do të mbahet nga 20-25 gusht. Të gjitha paratë e mbledhura do ti dhurohën organizates humanitare "Mother2Mother" e cila u ndihmon nënave me Hiv pozitiv. "Kam qeshur duke e pastrur dallapin tim sepse kam gjetur shume aksesorë mode, të cilët për mua Davidin dhe fëmijët kanë kuptime të mira. Pjesa më e madhe e tyre ishin të dizajnuara enkas për mua, dhe e kam mbajtur me krenari të madhe”, thotë ajo. 

më shumë...< Prev 1 2 323 24 25326 327 328 Next >