< Prev 1 2 322 23 24430 431 432 Next >

Melody Gardot – Currency OF Man

05.06.2015 09:49:41 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/8pgMgTQ.jpgKantautorja dhe këngëtarja popullore, Melody Gardot, kthehet në skenën muzikore me studio-albumin e katërt, Currency Of Man. Në këtë album, Melody ka bashkuar forcat me producentin Larry Klein, duke krijuar kështu porosinë e fuqishme muzikore në formën e miksit modern të muzikës jazz, blues dhe soul. Albumi i kaluar në të cilin kanë punuar bashkë, My One and Only Thrill nga viti 2009, arriti sukses të madh, duke shitur kështu mbi 1.5 milionë kopje anekënd botës. Singli i parënga albumi i ri është Preacherman, për të cilin është incizuar edhe videoja përcjellëse.   

më shumë...Vëllai i Mariah Carey:”Kam frikë se ajo do të përfundojë si Whitney”

05.06.2015 09:15:31 postuar nga: Mina

Morgan Carey, vëllai i këngëtares Mariah Carey, ka frikë për të ardhmen e motrës së tij të famshme për të cilën konsideron se ka probleme serioze me alkool. Në një intervistë me National Enquirer, Morgan pranoi se ka frikë për varësinë e saj. "Nuk ka asnjë mbështetje dhe nuk është mendërisht stabile. Unë po frikësohem se ajo do të vdes sikur Whitney Houston," tha Morgan. Ai pretendon se Mariah, me të cilën nuk është në kontakt dy vitet e fundit, ka pirë edhe gjatë shtatzënisë. 

më shumë...Kings of Leon në festivalin Sziget

05.06.2015 09:13:37 postuar nga: Mina

Bendi i njohur Kings of Leon do të performoj më 15 gusht në Budapest, në Festivalin Sziget. Në "ishullin e lirisë" edhe këtë vit po mbahet tradicionalisht Sziget Festivali (nga 10-17 gusht), dhe emri i ri në listën e performuesve janë Kings of Leon. Kings of Leon kanë lansuar gjashtë albume deri më tani, dhe kanë performuar në të gjithavendet e botës. Kanë marr shumë çmime, duke përfshirë Grammy për Best Rock këngën “Use Somebody”. 

më shumë...Jennifer Hudson publikon video klipin e këngës 'I Still Love You' - Video

05.06.2015 08:47:36 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Jennifer Hudson ka lansuar edhe online video klipin e këngës së saj më të re, të cilën e ka emërtuar 'I Still Love You'.

Në këtë video, Hudson tregon mbështetjen e saj për martesat ndërmjet  homoseksualëve.

Këngëtarja ka përdorur pamje për të shprehur mbështetjen e saj për martesa të gjinisë së njejtë, pasi që ajo beson se të gjithë kanë të drejtë për ta dashuruar atë të cilin ata e duan.
Videoja tregon një çift homoseksual që përgatiten për tu martuar, mirëpo edhe përkundër kundërshtimit të babait të njërës palë, ai përsëri vendos që të shkoj dhe të përcjellë të birin e tij para alltarit, në minutën e fundit të dasmës.

Duke folur për këngën 'I Still Love You', kjo është shkëputja e fundit nga studio albumi i saj i ri, i titulluar ‘JHUD’.

Në vijim ju sjellim video klipin e këngës më të re nga Jennifer Hudson 'I Still Love You':

më shumë...Sam Smith mund të këndojnë sërish pas operacionit

05.06.2015 08:46:26 postuar nga: DiTa

Këngëtari Sam Smith ka njoftuar fansat e tij përmes rrjetit social ‘Twitter’, se ai është rikoperuar nga operacioni që kishte në vokalet e tij dhe se tani ai mund të këndoj.
Në një tjetër postim në rrjetin ‘Instagram’, Smith ka zbuluar edhe një fotografi me doktorin e tij, të cilin e falenderon për punën e shkëlqyeshme ku shkruan: “Ju falenderoj shumë Doktor Zeitels për çdo gjë. Ti më shpëtove me të vërtetë. Je njeri i mahnitshëm.”

Më tej Smith shkruan: "Me të vërtetë, me të vërtetë, me të vërtetë ju nuk e dini se çfarë keni, përderisa ju të humbni atë. Unë kam rënë në dashuri përsëri me muzikën gjatë këtij muaji që kam qenë keq me zërin dhe më shumë se kurrë ndjehem aq i bekuar që të jemë në gjendje të këndoj përsëri dhe të bëjë atë që unë dua çdo ditë xx ."

Sam Smith në Australi kishte anulluar katër data të koncerteve, mirëpo ato janë rikthyer përsëri në planin e këngëtarit, duke filluar në Perth Arena më datën 28 Nëntor.

Në vijim mund të dëgjoni një nga hitet e këngëtarit Sam Smith ‘Stay With Me’:

më shumë...Rudimental rikthehen me singllin 'Never Let You Go' - Video

04.06.2015 16:48:27 postuar nga: DiTa

Rudimental janë rikthyer me video projektin e tyre më të ri, singllin e radhës të cilin e kanë emërtuar 'Never Let You Go'.
Video klipi i këngës në fjalë është xhiruar në shumë vende të Botës si në Britani të Madhe, Moroko, Ukrainë dhe Los Angeles.

Për realizimin e video klipit, bendi ka bashkëpunuar edhe kësaj radhe me rezhisorin Nez, me të cilin kanë bashkëpunuar edhe në video klipin ‘Waiting All Night'.

Kënga 'Never Let You Go' është shkëputja e parë nga studio albumi më i ri nga Rudimental, të cilin e kanë emërtuar ‘We The Generation’.

Në vijim ju sjellim video klipin e këngës më të re nga Rudimental 'Never Let You Go':

më shumë...Foxes publikon këngën e re 'Body Talk' - Audio

04.06.2015 16:47:09 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Foxes ka lansuar edhe online këngën e saj më të re të cilën e ka emërtuar ‘Body Talk’.
Në këtë single Foxes ka ndryshuar zhanrin e muzikës me të cilën e njohim dhe tani është fokusuar në zhanrin disco.
'Body Talk', është singlli i parë i shkëputur nga studio albumi i saj më i ri, të cilin është duke e finaliazuar në studio.
Emri i vërtetë i këngëtarës është Louisa Rose Allen dhe ajo ende nuk e ka bërë publik emrin e albumit të saj më të ri.
Në vijim ju sjellim këngën më të re nga Foxes ‘Body Talk’:

më shumë...Ellen DeGeneres e braktis televizionin

04.06.2015 09:30:24 postuar nga: Mina

Që një kohë të gjatë po spekulohet se prezantuesës dhe komikës së famshme do ti skadoj kontrata në 2017, pas së cilës ajo do të jetë gati për ndryshime, dhe do të shkojë në Australi. Në një intervistë për revistën "OK!", një burim i afërt me prezantuesën tha se Ellen DeGeneres është lodhur dhe dëshiron të shkojë në Australi, ku ajo do të kaloj një jetë të qetë me partnerën e saj Portia de Rossi. 

më shumë...VIDEO: Traileri për vazhdimin e filmit "Ted"

04.06.2015 09:28:53 postuar nga: Mina

Edhe pse personazhi kryesor është ariu, komedia "Ted" është larg nga një film për fëmijë, kurse vazhdimi i tij do të sjellë edhe më shumë argëtim. Set MacFarlane kthehet si skenarist, regjisor dhe zëri i karakterit kryesor në filmin "Ted 2". Atij do ti ribashkohën aktori Mark Wahlberg dhe bashkë-shkrimtari Alek Salkin si dhe Wellesley Wild. Filmi do të del më 25 qershor.

më shumë...Damon Albarn shndërrohet në akullore në video klipin e ri - Video

03.06.2015 12:17:57 postuar nga: DiTa

Rock bendi anglez, Blur kanë publikuar sot edhe online video klipin e këngës së tyre më të re, të cilën e kanë emërtuar 'Ong Ong'.

Në këtë video klip të realizuar nga artisti Tony Hung, vokalisti Damon Albarn shfaqet si z. Akullore duke hecur rrugës, më pas ai takohet me anëtarët e tjerë të bendit,  z. Kafe (Graham Coxon), z. Kuq (Alex James) dhe z. Zi (Dave Rowntree).

Kënga ‘Ong Ong’, është shkëputja e fundit nga albumi më i ri i bendit, të cilin e kanë emërtuar ‘The Magic Whip’.
Në vijim mund të shihni video klipin e këngës më të re nga Blur ‘Ong Ong’:

më shumë...< Prev 1 2 322 23 24430 431 432 Next >