< Para 1 2 320 21 22566 567 568 Pas >

Chris Brown publikon këngë të re, menjëherë pas lirimit nga burgu - Audio

01.09.16

Menjëherë pas lirimit me kusht nga burgu, këngëtari Chris Brown ka publikuar online këngën e tij më të re, si kundërpërgjigje ndaj atyre që ndjejnë urrejtje ndaj këngëtarit.
Të paktën kështu është shprehur vetë këngëtari Brown, në një postim të tij në rrjetin social Instagram ku shkruante: “Hej ju që po mirreni me këto marrëzi, unë vetëm mund t’ju them se unë e kam kthyer kapitullin tjetër, në mënyrë që juve të ju ofroj këngën time më të re, e jo marrëzira’.
Kënga më e re nga Brown titullohet Chris Brown ‘What Would You Do?’, të cilën mund ta dëgjoni më posht lajmit…
Për t’ju rifreskuar memorien se për çfar është akuzuar Chris Brown, ju njoftojmë se, këngëtari amerikan Brown, u arrestua të martën (30 gusht) si i dyshuar për një sulm me armë ndaj një gruaje, e cila e denoncoi atë në polici për kërcënim me armë, e identifikuar si Baylee Curran, një modele e njohur në Hollywood-it.

Mirëpo sipas avokatit Mark Geragos, këngëtari 27 vjeç Chris Brown, ka mohuar  të gjitha këto akuza dhe është liruar menjëherë me kusht nga paraburgimi, pasi që pagoi shumën prej 250 mijë dollarëve.

më shumë...


Rita Ora do të performoj para Papa Françeskut - Video

01.09.16

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është e ftuara e nderit që të performoj përpara miliona njerëzve dhe para Papa Françeskut, me rastin e shenjtërimit të Nënës Terezë.
Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë këngëtarja Ora, në emisionin ‘The Tonight Show with Jimmy Fallon’.
“Po jam e ftuar që të shkoj në Vatikan me datën 4 Shtator, do nisem nesër. Ndihem masivisht e nderuar me këtë ftesë. Unë nuk jam shumë fetare, mirëpo jam spirituale, andaj Vatikani është një gjë shumë e madhe për mua, e sidomos në një ditë kaq të veçant, në shenjtërimin e Nënë Terezës.”, ka thënë Rita gjatë bisedës me Jimmy Fallon.
Ora ka njoftuar se në Vatikan do të performoj këngën 'What Child is This'.
Mirëpo, kjo nuk është hera e parë që Rita Ora ka interpretuar këngë spirtuale, ajo njihet për interpretimin e shkëlyqeshëm të kësaj kënge, së bashku me tenorin emirënjohur Italian, Andrea Bocelli, video kjo të cilin mund ta shihni më posht lajmit…
Po ashtu në vijim mund të shihni edhe një pjesë nga emisioni ‘The Tonight Show with Jimmy Fallon’, ku Rita tregon për pjesëmarrjen e saj në Vatikan më datën 4 Shtator 2016, në ditën e shenjtërimit së të madhës, Nënë Tereza.

më shumë...


Afrohet data e koncertit të Bebe Rexhës - Foto

31.08.16

Po afrohet data e koncertit të këngëtarës me famë botërore, Bebe Rexha në Tiranë.
Këngëtarja, tekstshkruesja dhe producentja emri i vërtetë i së cilës është Bleta (Bebe) Rexha, do të performojë për publikun e Tiranës më datën 9 Shtator, në sheshin "Nënë Tereza", duke filluar prej orës 18:00 deri në orën 24:00.
Rexha do të performoj në Tiranë, një muaj pas koncertit të suksesshëm të Dua Lipës në Prishtinë dhe në Tiranë.
Konfirmimin për koncertin në sheshin ‘Nënë Tereza’, në Tiranë, e ka bërë të ditur edhe vetë këngëtarja Bebe Rexha, përmes profilit të saj në ‘Instagram’, ku ajo është shprehur:"Shqipëri! bëhuni gati! Tirana unë do performoj në 9 shtator. Ju rujt Zoti t'gjithve"!

Yje të tjerë që do të performojnë në këtë koncert në Tiranë, janë edhe Fatboy Slim dhe Honne.
Çdo ditë e më shumë Bebe po na befason, me arritjet dhe performancat e saja në skenat e mëdha të SHBA e më gjerë, por ajo e fundit që vlen të përmendet është paraqitja e saj para publikut në New York. 

më shumë...


Chris Brown lirohet me kusht nga paraburgimi

31.08.16

Këngëtari Chris Brown është liruar me kusht nga paraburgimi, pasi që pagoi shumën prej 250 mijë dollarëve.

Këtë lajm e ka konfirmuar edhe avokati i Brown, Mark Geragos, i cili tha se klienti i tij u lirua me kusht, pasi që sipas tij, akuzat që ishin ngritur ndaj tij ishin gënjeshtra.

Këngëtari amerikan Brown, u arrestua të martën (30 gusht) si i dyshuar për një sulm me armë ndaj një gruaje, e cila e denoncoi atë në polici për kërcënim.

Policia e Los Angeles rrethoi shtëpinë e këngëtarit të famshëm Chris Brown, të marten në mëngjes, në përgjigje të një telefonate nga një grua e cila kërkonte ndihmë. Sipas raportimeve të mediave Amerikane, gruaja pretendonte se ylli i muzikës kishte drejtuar një armë kundër saj.

Telefonuesja është identifikuar si Baylee Curran, një modele e njohur në Hollywood-it.
Sipas avokatit të këngëtarit Mark Geragos, Chris 27 vjeç, i ka mohuar  të gjitha këto akuza.
Kjo nuk është hera e parë që Brown përfshihet në incidente të dhunshme dhe pëballet me policinë.

më shumë...


Lista e plotë e fituesve në MTV VMA 2016

29.08.16

MTV Video Music Awards 2016 është zhvilluar mbrëmë  dhe më të nominuarit ishin Adele, Beyonce, Justin Bieber dhe Kanye West.Beyonce shënoi suksese tejet të mëdha, falë albumit të saj "Lemonade". Adele kishte tetë nominime, duke përfshirë shtatë për hitin e saj "Hello". VMA’s janë transmetuar live nga Madison Square Garden në MTV. Shihni listen e plotë të fituesve:

më shumë...


Rita Ora shkëlqen në MTV VMA

29.08.16

Edhe Rita Ora ishte e pranishme në MTV VMA ceremoninë muzikore. Në këtë mbrëmje, ajo dhuroj një çmim dhe e mahniti publikun me pamjën e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare është shfaqur si një yll roku, me veshje të zezë tejet seksi, e veçantë si gjithmonë. Bëhet e ditur se këngëtarja nga Barbados Rihanna ka kërkuar që Rita Ora të qëndroj larg nga ajo në këtë ceremoni. “Rihanna asnjëherë nuk e ka pëlqyer Ritën . Ajo e ka kontaktuar MTV-në javën e kaluar dhe ka kërkuyar që ta vendosin në një ulëse sa më larg saj, që të mos pengohet gjatë ceremonisë”, ka vazhduar burimi. Vitin e kaluar është raportuar se vendimi i Ritës për të paditur labelin e saj Roc Nation kishte të bëjë pikërisht me mosmarrëveshjet e saj me Rihanna-n.

 

më shumë...


Beyonce – Triumfon në MTV VMA

29.08.16

Beyonce është njëra nga këngëtaret më unike. Ajo gjithmonë ka siguruar më së shumti nominime dhe me vete ka marr shumë çmime. Të njejtën gjë e bëri edhe mbrëmë. Në ndarjen e cmimeve të MTV Video Music Awards, këngëtarja Beyonce së pari shkëlqeu në tapetin e kuq, kur edhe u paraqit me vajzën e saj Blue Ivy dhe nënat e viktimave që djemt e tyre Mike Brown, Trayvon Martin, Eric Garner dhe Oscar Grant vdiqën nga sulmi me armë. Me të përfunduar performancën sipas kritikëve nuk ka ekzistuar pyetja se kush është ylli më i madh i popit në planet. Performanca e saj ishte e fuqishme ashtu siç din vetëm një artiste si ajo ta bëj. Ajo hapi performancën me këngën ‘Pray you catch me’, por paraqitja e saj me eko të Trayvon Martin kishte lënë pa fjalë gjithë të pranishëm. Ajo e përmbylli paraqitjen me këngën Formation e shoqëruar nga qindra valltare duke simbolizuar kështu fuqinë e gruas. Beyonce fitoi plot 8 cmime dhe njëri prej tyre ishte video e vitit. 

më shumë...


Halle Berry lexon në mënyrë dramatike Oops!...I Did It Again!

24.08.16

Britney Spears do të duhej të ndihej shumë krenare! Ne të gjithë e dimë mega hitin e Britney Spears "Oops! ... I Did It Again", apo jo? Por ajo që ju ndoshta nuk e dini është se sa e fuqishme tingëllon kënga kur lexohet. Këtë n aka dëshmuar dhe demonstruar Halle Berry kurse leximi i saj nuk është aspak i pafajshëm, siç nuk është as kostumi i kuq latex që Britney e vesh në klipin e këngës. Shpresojmë se kjo performancë do ti pëlqej Britney-t e cila aktualisht ka duart plotë me punë. Edhe tre ditë do të publikohet albumi i saj i ri "Glory", dhe dy ditë më vonë (28 gusht) do të kthehet përsëri në skenën e MTV Video Music Awards, ku do ti bashkangjitet G-Eazy. Çfarë është duke përgatitur për publikun Britney, do ta kuptojmë në natën e së dielës pas mesnate saktësisht në 2 të mëngjesit, gjatë transmetimit live nga New York-u të kësaj ngjarje. 

më shumë...


Alicia, Adam, Blake dhe Miley rieditojnë klasikun e Aerosmith!

24.08.16

Si tingëllon kënga klasike "Dream On" në performancën e tyre? Sezoni i ri i njëmbëdhjetë me radhë i emisionit amerikan muzikor "The Voice" fillon në shtator, dhe për ta bërë fillimin edhe më interesant , juria e përbërë nga Miley Cyrus, Alicia Keys, Adam Levine dhe Blake Shelton, kanë vendosur të na befasojnë me një ripërpunim të këngës së bendit Aerosmith. Për këtë rast ata kanë zgjedhur klasikun "Dream On". Kënga fillon me Alicia Keys në piano, dhe më vonë i bashkohen Blake, Adam dhe në fund Miley. Versioni i tyre shpërthyes është shoqëruar me ulërimet e fansave dhe me efekte speciale. Shikoje realizimin e tyre në linkun më poshtë:

më shumë...


VIDEO: Bastille lanson edhe një single

24.08.16

Pak kohë ka mbetur deri tek publikimi i albumit të ri "Wild World"! Saktësisht kanë mbetur dy javë deri te lansimi i albumit të ri nga grupi Bastille "Wild World". Para lansimit të albumit, bendi në fjalë, muajin e kaluar e publikoj singlin e dytë, "Fake It", për të cilin tani kanë xhirruar edhe një video klip. Regjisor i klipi është Crooked Cynics. Ashtu si shumica e klipeve të tyre edhe ky klip ka një mesazh të dyfishtë, dhe këtë herë theksi është tek fakti se asgjë nuk është ashtu siç duket. Ne nuk do të zbulojmë shumë detaje, sepse klipin mund ta shihni në linkun më poshtë. Albumi, I cili do të del më 9 shtator, është paralajmëruar me singlin "Good Grief". 

më shumë...


< Para 1 2 320 21 22566 567 568 Pas >