< Para 1 2 319 20 21579 580 581 Pas >

The Weeknd sjell video premierën ‘Party Monster’ - Video

13.01.17

The Weeknd po vazhdon me na kënaq me këngë të reja edhe në këtë fillim vit.
Këngëtari Abel Makkonen Tesfaye apo ndryshe i njohur në skenë me emrin The Weeknd, ka publikuar video premierën për këngën më të re të titulluar ‘Party Monster’, në të cilën ka bashkëpunuar me këngëtaren Lana Del Rey.

Kënga në fjalë është shkëputur nga studio albumi më i ri i këngëtarit, të cilin e ka emërtuar ‘Starboy’.

Më posht lajmit ju sjellim video premierën e këngës  “Party Monster” nga The Weeknd:

më shumë...


The Chainsmokers me vargje nostalgjike në singlin e ri ‘Paris’ - Audio

13.01.17

Dueti The Chainsmokers kanë publikuar singlin e tyre më të ri, kësaj radhe një tjetër këngë nostalgjike, mirëpo dedikuar qytetit të dashurisë, Parisit.
Pas singlit të tyre të suksesshëm ‘Closer’, dueti tani ka bashkëpunuar me një tjetër këngëtare, Victoria Zaro.

Lansimin e këngës së re Taggart e lajmëroi përmes rrjetit social Twitter, ku shpjegoi se ai ka dëshirë që të shkruaj tekste këngësh që tregojnë momente të vogla, sepse më pas njerëzit e kanë më të lehtë që këto këngë t’i adaptojnë dhe ti lidhin me kujtimet e tyre personale.
Më posht lajmit ju sjellim audio premierën’Paris’ nga The Chainsmokers:

më shumë...


Dua Lipa e para në top listën Amerikane - Foto

05.01.17

Këngëtarja Dua Lipa, është duke udhëhequr top-listën Amerikane Billboard “Dance Club Songs”, me këngën e saj të titulluar “Blow Your Mind (Mwah)”.

E veçanta e këtij lajmi është se këngëtarja shqiptare Lipa, ka lënë prapa yje të mëdhenjë botërorë, si Rihanna me këngën “Love On The Brian”, e cila radhitet në pozitën e dytë. Shumë pas Lipës janë radhitur edhe yjet, si: Sia, The Weeknd, Bruno Mars, Emelie Sande dhe shumë të tjerë.
Më poshta lajmit ju sjellim video klipin e këngës “Blow Your Mind (Mwah)” si dhe top listën e “Dance Club Songs”, ku Dua Lipa radhitet e para:

më shumë...


Bebe Rexha, pop këngëtarja më e dëgjuar në radio stacione - Video

05.01.17

Ka përfunduar votimi për këngëtarët më të dëgjuar në radio stacione, i organizuar çdo vit nga monitoruesit e ‘Mediabase’.
Sipas tyre, këngëtarja Bebe Rexha është përzgjedhur pop këngëtarja më e transmetuar në 32 radio stacione më të njohura botërore për vitin që e lamë pas.
Bebe Rexha me këngën “I Got You”, është këngëtarja më e dëgjuar në 32 radio, e pasuar nga Drake me këngën “Fake Love”, i cili radhitet në pozitën e dytë, më i dëgjuari në 30 radio stacione, ndërsa në pozitën e tretë radhitet The Weeknd me këngën “I feel It coming”, i dëgjuar në 29 radio stacione.

Më posht lajmit ju sjellim këngën më të dëgjuar të 32 radio stacioneve më të njohura në botë, Bebe Rexha ‘I Got You’:

më shumë...


Ryan Reynolds zbulon yllin e tij në ‘Hollywood Walk Fame’ - Video

16.12.16

Aktori i famshëm Ryan Reynolds, i cili para pak ditësh u nderua me çmimin “Critics 'Choice Awards’, tani ai ka forcuar përgjithmonë karrierën e tij, duke zbuluar edhe yllin e tij në bulevardin ‘Hollywood Walk of Fame’.

Ceremonia e zbulimit të yllit me emrin e tij u zhvillua të enjten (16.12.16), në prani të familjes së tij të mrekullueshme, kolegëve dhe miqve të tij.
Aktori i filmit komik ‘Deadpool’, Reynolds në fjalimin e tij të mbajtur në këtë ceremoni, foli për të arriturat e tij, mirëpo ai më së shumti falenderoi bashkëshorten e tij, njiherit dhe aktoren Blake Lively, ku ndër të tjera ai tha:
"Dua të falenderoj gruan time, Blake, e cila është këtu me ne dhe e cila është gjithçka për mua. Ti je gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë. ", tha ai.

"Ju më bëni çdo gjë më të mirë. Ju bëni çdo gjë në jetën time më të mirë. Ju më keni dhënë dy fëmijët më të pabesueshëm, që kam shpresuar ndonjëherë që ti kam.... Ti më ke bërë baba të ëndrrave të mia, kur unë mendova se kishta potencial vetëm që të jem xhaxha argëtues. "

Pas këtij fjalimi dhe zbulimit të yllit në bulevardin e të famshmëve, aktori Ryan shfrytëzoi rastin që të fotografohet bashk me familjen, gruan Blake dhe dy vajzat e tyre, 2 vjeçarja James dhe vajza tjetër e cila ka lindur në muajin Shtator, mirëpo çifti emrin e vajzës së lindur në Shtator të këtij viti, nuk e ka bërë publik për media.
Kjo ishte paraqitja e parë publike e çiftit Blake Lively dhe Ryan Reynolds, me dy vajzat e tyre, në tapetin e kuq.
Më posht lajmit mund të shihni disa foto dhe një video kur aktori Kanadez, Ryan zbulon yllin e tij të 2.596, në bulevardin ‘Hollywood Walk Fame’:

më shumë...


Rolling Stones: Mick Jagger bëhet baba i fëmiut të tetë

09.12.16

Vokalisti i bendit Rolling Stones, Mick Jagger dje (08.12.16) ka dhënë lajmin e lumtur për media, se e dashura e tij Melanie Hamrick, ka lindur fëmijën e tij të tetë.
Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se, Melanie mirëpo edhe foshnja e saj e posalindur e gjinisë mashkullore, janë në gjendje të mirë shëndetësore.

73 vjeçari Jagger, ka edhe shtatë fëmijë të tjerë, emrat e të cilëve janë: Georgia, James, Jade, Elizabeth, Lucas, Karis dhe Gabriel.
Jagger është bërë edhe stërgjysh në Maj të vitit 2014, kur vajza Assisi e vajzës së tij Jade, lindi një vajzë.
Kur jemi te bendi Rolling Stones, edhe kolegu i këngëtarit Jagger, Ron Wood u bë baba në moshën 68 vjeçare, kur bashkëshortja e tij Sally Humphreys, lindi dy binjake, në Maj të këtij viti.

më shumë...


Taylor Swift dhe Zayn Malik publikojnë këngë të re - Audio

09.12.16

Këngëtarët Taylor Swift dhe Zayn Malik kanë bashkuar zërat e tyre dhe kanë publikuar një duet të ri, të cilin e kanë emërtuar 'I Don't Wanna Live Forever'.
Kënga në fjalë është realizuar për filmin ‘Fifty Shades Darker’ dhe pritet të jetë pjesë e soundtrack albumit, të filmit në fjalë.

Ky film i ri, në kinematë Amerikane do të filloj të shfaqet vitin e ardhshëm, më datën 10 Shkurt 2017.

Dueti 'I Don't Wanna Live Forever', është mjuzikël i parë, i publikuar nga soundrack albumi i filmit romantik ‘Fifty Shades Darker’.
Më posht lajmit mund të dëgjoni bashkëpunimin e Taylor Swift dhe Zayn Malik 'I Don't Wanna Live Forever':

më shumë...


Adele rivale me Beyoncé për çmimet ‘Grammy Awards’ - Nominimet

08.12.16

Janë shpallur të gjitha nominimet për çmimin ‘Grammy Awards 2017’ dhe dy pop ikonat Adele dhe Beyoncé do ta kenë rivale njëra tjetrën në kategoritë kryesore për të fituar çmimin ‘Grammy’.
Mbretëresha Bey po udhëheq me më së shumti nominime, apo në nëntë kategori të ndryshme, për çmimin ‘Grammy Awards 2017’.
Ceremonia në fjalë do të mbahet vitin e ardhshëm në Los Angeles, më datën 12 Shkurt, ndërsa nikoqir i këtij spektakli të përvitshëm pritet të jetë James Corden.
Pas këngëtarës Beyoncé, me nga tetë nominime prijnë Rihanna, Drake dhe Kanye West, pastaj Chance The Rapper pason me shtatë nominime, ndërsa Adele është nominuar në pesë kategori.
Më posht lajmit mund të njiheni me të gjitha kategoritë dhe të nominuarit  për çmimin ‘Grammy Awards 2017’:

më shumë...


Djali i çiftit David dhe Victoria Beckham, Cruz fillon karrierën muzikore - Audio

08.12.16

Të gjitha parashikimet e bëra deri më tani, se si djali i çiftit Victoria dhe David Beckham, Cruz do të bëhet një zemër thyes i femrave apo një Justin Bieber i ri, kanë dalur të sakta.
Cruz i cili është vetëm 11 vjeç, ka filluar karrierën e tij muzikore, duke publikuar singlin e tij të parë, këngë kjo të cilën ia ka dedikuar festës së Krishtlindjes.
Singli në fjalë titullohet 'If Every Day Was Christmas' dhe premiera u shfaq në emisionin e mëngjesit në radion britaneze ‘Capital FM Breakfast Show’, dje më datën 7 Dhjetor.
Të gjitha të fitimet nga shitja e kësaj kënge, do të shkojnë për bamirësi përmes organizatës joqeveritare ‘Global's Make Some Noise’.

Producent i kësaj kënge është Rodney Jerkins, i cili njihet për punën e tij të lavdëruar me ikonat si: Michael Jackson, Rihanna, Justin Bieber, Lady Gaga dhe me bendin Spice Girls.
Më posht lajmit mund të dëgjoni singlin e parë nga Cruz Beckham 'If Every Day Was Christmas':

më shumë...


John Legend publikon albumin e ri - Dëgjojeni

08.12.16

Këngëtari John Legend është rikthyer në skenë duke sjellur studio albumin e tij të pestë me radhë, njiherit dhe albumin më personal të krijuar deri më sot.
Albumi më i ri nga këngëtari Legend titullohet ‘Darkness and Light’, ku disa nga këngët në këtë album, John ia ka kushtuar më të dashurve të tij, mirëpo edhe fëmiut të tij të parë, vajzës Luna e cila është vetëm tetë muajshe.

Kënga e cila i është dedikuar Lunës, titullohet “Right by You (for Luna)” dhe është një balad mjaft prekëse.
Më posht lajmit ju sjellim komplet albumin e ri nga John Legend ‘Darkness and Light’:

më shumë...


< Para 1 2 319 20 21579 580 581 Pas >