< Prev 1 2 318 19 20523 524 525 Next >

AUDIO: Missy Elliott dhe Kelly Clarkson së bashku këndojnë me Michelle Obama

17.03.2016 09:33:19 postuar nga: Mina

Michelle Obama përshëndeti të gjithë gratë me himnin "This Is For My Girls" me Zendaya, Kelly Rowland, Lea Michele, Kelly Clarkson, Janelle Monae, Jadagrace dhe Chloe & Halle. Kënga u përshkrua si "thirrje për veprim në botë " për të mbështetur nismën e Obamës "Let’s Girls Learn", qëllimi i së cilës është tu ndihmoj vajzave të reja për të përfunduar arsimimin e tyre. Këngës i është bashkuar edhe Missy Elliott.  Diane Warren kujton se si ai erdhi idea për këngën: "Kjo ndodhi kaq shpejt – bukvalisht Kelly Clarkson e këndoi pjesën e saj në Nashville, ndërsa ne ishim duke e përfunduar. Pra, ne e futem edhe vokalin e saj. Ishte shumë interesante, por rezultoi shumë e sukesesshme", tha Diane.

më shumë...Sarah Jessica Parker edhe dizajnere këpucësh

16.03.2016 14:50:10 postuar nga: Teuta

Me rolin e ‘Carrie Bradshaw’, në filmin ‘Sex and the City’ aktorja Sarah Jessica Parker u merrte zili këpucave që femrat vishnin kudo që ato ndodheshin. 

Ndërsa këtë të martë (15.3.16) ajo ishte e pranishme në ‘Bloomingdale's footwear department NYC’, shitore ekskluzive për të promovuar linjën e saj të këpucëve.

Aktorja e cila u bë edhe kreatore ishte e gatshme për të dhënë autografet në këpucët, për të qenë sa më afër besnikeve të shijes së saj. 

më shumë...Olivia Wilde tregon për kufizimet e moshës në Holiwood

16.03.2016 14:45:50 postuar nga: Teuta

Si duket yjet e Holiwood-it, pavarësisht famës që gëzojnë nuk i kanë të gjitha dyert e hapura kur bëhet fjalë për rolet.

Aktorja e njohur Olivia Wilde, në një intervistë me Howard Stern, ka shpalosur përvojën e saj, kur ajo ishte 28 vjeçare, për rol në filmin e njohur të Leonardo DiCaprios në vitin 2013 ‘The Wolf Of Wall Street’.

Ajo ka konkurruar në audicion për rolin e bashkëshortes së Leonardos, por i është thënë se është shumë e “sofistikuar” për të luajtur atë karakter. 

më shumë...Harrison Ford pranon rolin edhe në ‘Indiana Jones 5’

16.03.2016 14:42:57 postuar nga: Teuta

Disney tashmë e ka dhënë njoftimin të martën (15.3.16) se Harrison Ford dhe regjisori Steven Spielberg, do të bashkohen për të bërë edicionin e pestë të Indiana Jones, i cili parashihet të jetë në ekrane më 19 Korrik 2019.

Ky njoftim vjen pas lajmit të kthimit të Ford në ‘Star Wars The Force Awakens’, që ka thyer të gjitha rekordet e shitjes  në historinë e ‘U.S. box office’ dhe kjo e bën Harrison Ford-in aktorin më fitimprurës për momentin.

Disney, pronë e të cilit është edhe triologjia ‘Star Wars’, me gjasë po shpreson se Ford do të realizojë fitimin e njëjtë si në ‘Indiana Jones’.

më shumë...Fillojnë përmirësimet në ‘The Academy of Motion Picture Arts & Sciences’

16.03.2016 14:39:41 postuar nga: Teuta

Pas shumë kritikave në ‘Oscar 2016’ për mungesën e diversitetit, tashmë ‘The Academy of Motion Picture Arts & Sciences’ ka bërë hapat e parë drejt përmirësimeve.

Të martën në mbrëmje (15.3.16) akademia ka dhënë njoftimin se janë angazhuar tre anëtarë të rinj në bord edhe gjashtë anëtarë në komitetin e bordit, për mbikëqyrje të veçantë.

Presidentja e akademisë Cheryl Boone Isaacs me këtë rast ka thënë: “Jam krenare për hapat që kemi ndërmarrë për të rritur diversitetin, megjithatë ne e dimë se ka ende shumë për t’u bërë që të ecim përpara që ta bëjmë këtë organizatë më inkluzive”.

më shumë...Demi Lovato feston 4 vite esëll! - Foto

16.03.2016 14:36:44 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Demi Lovato në një postim në rrjetin social ‘Twitter’, ka njoftuar fansat e saj se ajo është duke festuar katër vjetorin e të qenurit esëll.
Ajo në postimin e saj në ‘Twitter’ ka shkruar:
‘Këtë vitin kam përjetuar shumë eksperiencë nga jeta dhe shumë vdekje ... Por, unë ia dola. Katër vite esëll. Dëshira e Perëndisë!’.
Këngëtarja 23-vjeçare ka mbushur plot katër vjet që nga koha kur i tha STOP alkolit dhe substancave narkotike.

Ndonëse këtë vit iu desh të përballej me shumë humbje në familje për shkak të vdekjes së disa personave të dashur, Demi ia ka dalë të tejkalojë dhimbjet, pa ndihmën e alkolit. 

më shumë...Personi që vjedhi fotot nudo të artisteve, del në gjyq - Foto

16.03.2016 14:35:57 postuar nga: DiTa

Hakeri i njohur me emrin Ryan Collins, një 36-vjeçar nga Pensilvania i cili ishte kapur nga policia dhe kishte pranuar se ishte ai personi që vodhi nga e-mailat privat fotot dhe videot private të Kate Upton, Cara Delevingne dhe Jennifer Lawrence, ka dalur para gjukatësit.

Pavarësisht faktit se Collins ka pranuar fajin për veprën në fjalë, prokurorët e çështjes në gjykatën e Los Angeles-it kanë vendosur ta dënojnë atë vetëm me 18 muaj burg, në munges të fakteve që ai edhe i ka shpërndarë ato.
Sipas gjykatësit të këtij rasti, ata nuk posedojnë prova të mjaftueshme, që fotot e vjedhura nga Collins në mbi 100 llogari të Google dhe Apple, janë publikuar po nga ai.
Çështja tani do të vazhdoj të jetë e hapur, përderisa të gjindet edhe personi i cili edhe publikoi fotot dhe videot e aktoreve dhe dëmtoi imazhin e tyre!

më shumë...Selena më e ndjekura në Instagram

16.03.2016 09:25:16 postuar nga: Mina

Taylor Swift dhe Selena Gomez janë mikeshat më të mira që e mbështesin njëra-tjetren në çdo hap. Së paku kështu ishte deri më tani... Sepse Selena brenda natës e "rrëmbej" titullin e mbretëreshës së Instagram-it, e cila deri tani ka qenë e rezervuar për Taylor Swift. Profili i Selenas është duke u ndjekur nga 69.5 milionë përdorues të rrjetit social, ndërsa Taylor duhej të jetë e kënaqur me 69.3 milionë ndjekës. 

më shumë...Madonna i ka kërkuar Rita Orës që të gjunjëzohet

15.03.2016 18:06:48 postuar nga: DiTa

Mbretëresha e muzikës POP Madonna, në takimin e saj të parë me këngëtarën Rita Ora, i ka kërkuar asaj që të përkulet përpara saj.
Këtë lajm e ka bërë të ditur Rita Ora, në një intervistë në ‘Festivalin e Bukurisë Glamour’, e cila u mbajtë në fundjavën që e lamë pas.
Rita ka kujtuar herën e parë kur ajo është takuar me idhullin e saj Madonna dhe kërkesën e çuditshme që ajo e kishte përjetuar...

Në intervistën e saj për ‘Glamour’, Rita ka thënë:
"Unë kam qenë në një ngjarje bamirësie kur takova idhulli im Madonna. Unë kam qenë duke e pritur dhe unë dridhesha nga gëzimi. Motra ime më tha:" A je mirë? Ti dukesh me të vërtetë si e çmendur ". "Dhe më në fund kur erdhi Madonna, unë i thash vetemë ‘Hi’.
Më pas ajo më foli, më tha që të shikoj lart ndriçimin dhe të gjunjëzohem para saj. Unë pa asnjë hezitim, u gjunjëzova në dysheme dhe biseda jonë vazhdoi derisa unë isha e ulur dhe e shiqoja atë.
A mund të besoni ? Por kjo është Madonna dhe ajo mund të bëjë çfarëdo që dëshiron. Kjo ishte e madhe për mua.”, ka thënë Rita Ora, për ‘Glamour’.

Rita natyrisht që nuk është ofenduar me kërkesën Madonna-s, por ajo ka treguar se ka qenë shumë e lumtur edhe me ftesën që i është bërë më pas, për të qenë pjesë e këngës së saj ‘Bit** I’m Madonna’.
Më posht lajmit mund të dëgjoni këngën ‘Bit** I’m Madonna’, nga Madonna, pjesë e së cilës është edhe Rita Ora:

më shumë...Kanye West, Mumford & Sons, Ellie Goulding bashk në album të ri

15.03.2016 18:05:38 postuar nga: DiTa

Artistë të shumtë i janë përgjigjur ftesës humanitare, për të bashkëpunuar në një album, të ardhurat e të cilit do të shkojnë për t'i dhënë fund varfërisë ekstreme deri në vitin 2030.

Kanye West, Ellie Goulding, The National dhe Mumford & Sons, janë yjet të cilët deri më tani kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre me projekte të reja muzikore, për të kontribuar në albumin në fjalë.
Albumi do të titullohet ‘Metamorphoses’, do të përbëhet nga 12 këngë të pa dëgjuara, ndërsa në treg pritet që të dal në Vjeshtë të këtij viti.
Themelues i këtij projekti është Hugh Evans, i cili ka thënë se ‘Në këtë album të ri artistët pjesëmarrës do të krijojë këngë origjinale në mënyrë që të tërheqin vëmendjen atyre personave që kanë të ardhura më të mira, që të kontribuojnë për të ndihmuar të varfërit.”
Sipas Evans, aty do të përdoren tekstet nga historitë e njerëzve në mbarë botën, për rritur ndërgjegjësimin dhe përpjekjet për zhdukjen e varfërisë ekstreme, për të luftuar ndryshimin e klimës dhe që të përballemi me padrejtësitë ndërkombëtare.

më shumë...< Prev 1 2 318 19 20523 524 525 Next >