< Prev 1 2 318 19 20389 390 391 Next >

Girls Aloud shpallen grupi më i nënvlerësuar - Video

05.03.2015 11:10:07 postuar nga: DiTa

Grupi i vajzave ‘Girls Aloud’ janë radhitur të parat në listën e përpiluar nga ‘Billboard’, për këngët më të nënvlerësuara.
Singlli i tyre i vitit 2007 'Call The Shots' është shpallur si kënga më e nënçmuar e bendit, që radhitet e para në këtë listë.
Kënga është prodhim i producentëve të ‘Xenomania’, me të cilët Girls Aloud kanë bashkëpunuar gjithmonë, ndërsa kënga në fjalë ndodhet në studio albumin e tyre të katërt me radhë, i titulluar ‘Tangled Up’.

Në këtë listë me këngët më të nënvlerësuara zënë vend edhe grupet si: The Ronettes, Spice Girls, Destiny's Child, TLC dhe të tjerë…
Në vijim mund të shihni listën prej 10 bendeve femërore, këngët e të cilave janë nënvlerësuar nga fansat e tyre:

më shumë...



Metallica lanson demo inqizimet e vitit 1982

05.03.2015 10:19:25 postuar nga: Mina

Legjendarët "Metallica", do të rilansojnë demo inqizime të vitit 1982, "No Life “Til Leather" më 18 prill, si një botim të kufizuar dhe në formatin e kasetës. "Dymbëdhjetë njerëz do të kenë mundësi ta dëgjojnë kasetën, kurse të gjithë të tjerët do ta mbajnë në duar e do të argëtohën" thotë, duke qeshur bateristi i bendit Lars Ulrich. Editimi i jashtëzakonshëm, do të del më 18 prill. Data nuk është zgjedhur rastësisht, sepse kjo ditë njihet si "Record Store Day". Gjatë verës do të del gjithashtu edhe verzioni i kësaj kasete por në CD. Ky është lansimi i parë zyrtar i demo inqizimeve të bendit. 

më shumë...



David Gilmour në turne në Evropë dhe Britani

05.03.2015 10:13:08 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/gEe5hkI.jpgKëngëtari dhe kitaristi i Pink Floyd, David Gilmour, do të mbajë tetë koncerte nëpër Evropë në shtator, duke përfshirë edhe një performancë në Royal Albert Hall (tri net). Solo-turneu i fundit i Gilmour erdhi para gati një dekade, me ç ‘rast u lansua edhe albumi i tij, On An Island (v.2006). Performancat e tij do të jenë në datat në vijim:      

 1. 12 shtator - Pula, Arena Pula

 2. 14 shtator - Verona Arena

 3. 15 shtator – Florence, Teatro Le Mulina

 4. 17 shtator - Orange, Theatre Antique

 5. 19 shtator - Oberhausen, Konig-Pilsener Arena

 6. 23, 24 & 25 shtator – London, Royal Albert Hall.
më shumë...



Guy Sebastian përfaqëson Australinë në Evrovizionin 2015

05.03.2015 10:11:03 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/3WdY7hE.jpgGuy Sebastian është përzgjedhur përfaqësuesi i parë i Australisë në Festivalin Evropian të Këngës 2015 – Evrovizion. Sebastian u bë i njohur kur fitoi vendin e parë në Australian Idol në vitin 2003, ndërsa më vonë edhe si anëtar i jurisë në The X Factor- Australia. Singlat e tij që arritën të hyjnë në top-listën muzikore australiane ishin: Angels Brought Me Here, All I Need Is You dheLike It Like That. Titulli i këngës, me të cilën Sebastian-i do ta përfaqësojë Australinë, do të bëhet i ditur gjatë javëve të ardhshme. Festivali Evropian i Këngës– Evrovizioni 2015 do të mbahet në Vjenë, më 23 maj (e shtunë).

më shumë...



VIDEO: Trajleri i parë për filmin "Hitman"

05.03.2015 10:06:16 postuar nga: Mina

Hitman: Agjenti 47, është një nga video lojërat më të suksesshme në vitet e fundit, dhe tani u transferua edhe në ekranin e madh, kurse regjisori i këtij filmi Aleksandër Bach veçse ka publikuar trajlerin e parë. Atentatorin në këtë film e luan Rupert Mik, kurse në role të tjera paraqiten Zachary Quinto, Sian Hinds dhe Hana Ver. Shikojeni trajlerin për ti kuptuar hollësitë e këtij filmi i cili së shpejti do të paraqitet në kinematë botërore. 

më shumë...



Robin Thicke dhe Pharrell fituan 5milon $ me hitin ‘Blurred Lines’ - Video

04.03.2015 15:06:16 postuar nga: DiTa

Këngëtarët Robin Thicke dhe Pharrell Williams kanë fituar më shumë se 5 milion dollarë, vetëm me hit këngën e tyre të titulluar ‘Blurred Line’.
Kjo shumë e të hollave u publikua nga gazeta ‘The Guardian’, e cila i zbuloi këto të dhëna, për shkak të procesit gjyqësor që ishte hapur për ngjashmërinë e këngës së Marvin Gaye ‘Got To Give It Up’ me këngën ‘Blurred Lines’.
Mirëpo, ky proces gjyqësor gjithashtu zbuloi se këngëtari TI po ashtu ka fituar më shumë se 700.000 $ nga hiti në fjalë.
Familja Gaye kanë paditur krijuesit e këngës ‘Blurred Lines’ me 40 milion dollarë, si kompensim për rënien e vlerës së liçencimit të këngës "Got To Give It Up” dhe për dëmet e shkaktuara.
Kjo çështje gjyqësore pritet të përfundojë këtë të Premte (6 Mars).
Në vijim mund të dëgjoni këngët ‘Blurred Lines’ dhe "Got To Give It Up” si dhe të krahasoni ngjajshmërinë në mes tyre:

më shumë...



Markus Feehily lanson premierën 'Love Is A Drug' - Video

04.03.2015 15:00:52 postuar nga: DiTa

Ish anëtari i bendit Westlife, Markus Feehily ka lansuar edhe online video premierën e këngës së tij më të re, të cilën e ka emërtuar ‘Love Is A Drug’.

Kënga në fjalë do të lansohet zyrtarisht më datën 19 Prill të këtij viti dhe është singlli i parë, i shkëputur nga solo albumi i tij më i ri, i cili pritet të lansohet në fund të këtij viti.
Këngëtari Feehily, ka shitur më shumë se 50 million kopje të albumeve si pjestar i grupit Westlife, mirëpo ai në vitin 2012 braktisi bendin në fjalë dhe filloi karierën e tij si solo këngëtarë.
Në vijim mund të shihni video klipin më të ri nga Markus Feehily 'Love Is A Drug':

më shumë...



Big Sean, Drake dhe Kanye West – Blessings (video)

04.03.2015 10:34:18 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/4o9GCel.jpgBig Sean, Kanye West dhe Drake, kanë prezantuar videon e re muzikore online.
Regjinë e videos bardh e zi për Blessings e ka bërë Darren Craig – aty paraqiten tre reperët.
Kënga do të përfshihet në albumin e Big Sean Dark Sky Paradise, ku mysafirë janë edhe Chris Brown dheLil Wayne, në mesin e shumë artistëve të tjerë.
Ndryshe, West ka bërë të ditur se albumi i ri do të emërtohet So Help Me God.

më shumë...



Mumford & Sons sjellin detaje rreth albumit të ri

04.03.2015 10:32:46 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/Iy9bt7Q.jpgMumford & Sons kanë bërë të ditur se albumi i tyre i tretë Wilder Mind do të lansohet më 4 maj nga Gentlemen of the Road/Island Records, ndërsa paraprakisht më 27 prill do të lansohet singli Believe. Wilder Mind është incizuar në Air Studios në Londër, ndërsa për produksionin është përkujdesur James Ford (i njohur për bashkëpunimin me Arctic Monkeys, HAIM, Florence & The Machine). Një pjesë të materialit e ka shkruar Aaron Dessner. Në vazhdim edhe lista e këngëve të albumit Wilder Mind:         
 • 'Tompkins Square Park'
 • 'Believe'
 • 'The Wolf'
 • 'Wilder Mind'
 • 'Just Smoke's
 • 'Monster'
 • 'Snake Eyes'
 • 'Broad-Shouldered Beasts'
 • 'Cold Arms'
 • 'Ditmas'
 • 'Only Love'
 • 'Hot Gate.



Mashkulli më me stil në botë

04.03.2015 07:43:37 postuar nga: Mina

Ky titull i hijshëm i ishte dhënë aktorit George Clooney. Në bazë të hulumtimeve të bëra në Amerikë, Clooney u emërua si mashlulli më me stil i të gjitha kohërave. Clooney kështu e fitoi ish James Bond-in dhe kolegun Sean Connery, i cili ndodhet në vendin e dytë, dhe legjendat e famshme të Hollivudit Cary Grant, Elvis Presley dhe Frank Sinatra, të cilët u gjetën në top pesë burrat më me stil. Në dhjetë të parë janë gjetur edhe Will Smith, Brad Pitt dhe Johnny Depp. 

më shumë...



< Prev 1 2 318 19 20389 390 391 Next >