< Prev 1 2 317 18 19451 452 453 Next >

Colin Farrell - magjistar në filmin e ri të Harry Potter!

11.08.2015 12:38:07 postuar nga: Mina

Aktori irlandez Kolin Farell në filmin e ri për Harry Potter "Fantastic Beats and Where to Find Them”, luan rolin e magjistar Graves. Skenarin për këtë arritje e ka shkruar shkrimtarja britanike, krijuesja e Harry Potter, J.K. Rowling, regjisori është David Jats, kurse pranë Farrell luajnë dhe Eddie Redmane, Kathryn Watterson, Ezra Miller dhe Alison Sudol. Graves në Nju Jork takon Njuvta Skamander, personazhi kryesor i luajtur nga Eddie Redmayne, i cili hynë në aventura me një shoqëri sekrete të magjistarët dhe me shtrigat duke u përpjekur për ti dokumentuar krijesat magjike. 

më shumë...Kylie Minogue befason fansat me këngë të re - Video

10.08.2015 08:59:17 postuar nga: DiTa

Këngëtarja Kylie Minogue ka befasuar fansat e saj me lansimin e video klipit më të ri, për këngën me titullin 'Absolutely Anything and Anything At All'.
Kënga në fjalë është realizuar për filmin komik britanez, me emrin ‘Absolutely Anything’.

Në filmin ‘Absolutely Anything’ në rolet kryesore janë aktorët Simon Pegg dhe Kate Beckinsale, ndërsa filmi është në regji të yllit Terry Jones, i cili njihet për realizimin e filmit komik Monty Python.

Më posht lajmit mund të dëgjoni video premierën e këngës më të re nga Kylie Minogue 'Absolutely Anything and Anything At All':

më shumë...Foals publikojnë premierën e këngës 'A Knife in the Ocean' - Lyric Video

10.08.2015 08:57:52 postuar nga: DiTa

Bendi Foals kanë publikuar edhe online video klipin me tekstin e këngës së tyre më të re, të cilën e kanë emërtuar 'A Knife in the Ocean'.
Kënga në fjalë është shkëputja e tretë me radhë nga studio albumi i tyre më i ri, të cilin e kanë emërtuar ‘What Went Down’.

Studio albumin me të ri, njëherit të katërin me radhë ‘What Went Down’, bendi Foals, pritet që ta publikoj në treg këtë muaj, më datën 28 Gusht.

Në vijim mund të shihni video me tekst të këngës më të re nga Foals 'A Knife in the Ocean':

më shumë...Shikojeni video klipin e ri nga Calvin Harris!

10.08.2015 07:42:51 postuar nga: Mina

I dashuri i famshëm i këngëtares Taylor Swift, për yllin e video klipit të ri ka zgjedhur njërën nga mikeshat e saj më të mira, bukuroshën Gigi Hadid. Video klipi i ri nga Calvin Harris më në fund është lansuar. Bëhet fjalë për video klipin për këngën "How Deep is Your Love", dhe ky single e paralajmëron albumin e tij të pestë. Calvin Harris, në këtë klip ka angazhuar mikeshën e të dashurës së tij Taylor Swift, Gigi Hadid, e cili është aktualisht shumë e kërkuar në botën e modës. Hadid, 25 vjeçare, duket shumë joshëse në video klip, dhe në qendër të vëmendjes, janë flokët e saj të trashë ngjyrë të bardhë. Shikojeni klipin:

më shumë...Vdes reperi Sean Price

10.08.2015 06:53:14 postuar nga: Mina

Sean Price, reperi nga Brooklyn dhe anëtar i grupit hip-hop Heltah Skeltah, Boot Camp Click dhe Random Axe, vdiq dje në moshën 43 vjeçare. "Duck Down Music të pikëlluar njofton se Sean Price vdiq  sot herët në mëngjes në banesën e tij në Brooklyn. Shkaku i vdekjes nuk dihet, por dihet që ai vdiq në gjumë," thuhet në deklaratën zyrtare të kompanisë muzikore. Price u i njohur si Ruck si anëtar i grupit Heltah Skeltah me reperin Rocco. 

më shumë...AUDIO: Meryl Streep këndon hit këngën e Lady Gaga-s

10.08.2015 06:39:43 postuar nga: Mina

Aktorja Meryl Streep në filmin e ri "Ricki and the Flash" këndon këngën e famshme "Bad Romance" të këngëtares Lady Gaga, dhe performanca e saj u shfaq në YouTube. Fituesja e shumëfishtë e çmimit Oskar, disa herë ka dëshmuar se di të këndoj, në filmat musicals si "In The Woods" dhe "Mamma Mia". Në filmin e fundit, Streep luan rolin kryesor, një grua që lë familjen për t'u bërë një yll roku. Për nevojat e filmit, ajo këndon disa hitet muzikore, duke përfshirë edhe këngën e Tom Petty "American Girl" dhe Bruce Springsteen "My Love Will Not Let You Down." Siç raporton "Entertainment Weekly" disa sekonda të këngës "Bad Romance" mund të dëgjohën në reklamën qe e paralajmëron filmin, por kënga do të jetë në dispozicion kur filmi fillon të shfaqet në kinema. "Ne nuk kemi përdorur playback, të gjitha këngë janë kënduar live. Kemi dashur që çdo gjë që të jetë reale dhe se filmi të jetë origjinal", thotë regjisori Jonathan Deme për “Billboard".

më shumë...Angelina dhe Brad do t’ju thyejn zemrën në këtë dramë - Video

07.08.2015 09:07:21 postuar nga: DiTa

Është publikuar trejlleri i parë i dramës ‘By The Sea’, ku në rolin kryesorë janë dy yjet më të mëdhenjë të Hollywood-it, aktorët dhe njiherit çifti bashkëshortor, Angelina Jolie Pitt dhe Brad Pitt.
Kjo dramë e zhanrit romansë është shkruar dhe është në regji të Angelina Jolie Pitt.
Ngjarja zhvillohet në vitet e 70-ta, ku Angelina dhe Brad luajnë një çift bashkëshortor, të cilët për të shpëtuar martesën e tyre, shkojnë në bregdetin e Maltës.
Videoja e parë e publikuar nga kjo dramë paraqet rrahje, grindje dhe lot, që ne, nuk jemi mësuar ti shohim te çifti në fjalë.
Jolie e cila edhe e ka realizuar regjin e dramës , ka thënë për revistën ‘People’, se për të, ka qenë shumë e vështirë të luaj skena të tilla kacafytjesh, veçanërisht  ka thënë ajo: "Ishte vështirë kur unë u drejtoja skenat tona të përleshjes e edhe të rrahjes”.
Drama romantike ‘By The Sea’, në kinema në SHBA pritet që të shfaqet më datën 3 Nëntor 2015.
Në vijim mund të shihni trejllerin e parë të dramës ‘By The Sea’, në rolet kryesore Angelina Jolie Pitt dhe Brad Pitt:

më shumë...Jennifer Aniston martohet me të fejuarin Justin Theroux

07.08.2015 09:05:38 postuar nga: DiTa

Aktorët Jennifer Aniston dhe i fejuari i saj Justin Theroux i kanë dhënë fund beqarisë.
Ata kanë dalur me një deklaratë për media për ti dhënë fund spekulimeve për jetën e tyre private.
Bëhet e ditur se, çifti Aniston dhe Theroux u martuannë shtëpinë e tyre në Los Anxhelos, të Mërkurën (5 Gusht), me një rreth të ngushtë të të ftuarish.
Sipas revistës Amerikane ‘US Weekly’, në ceremoni të dasmës disa nga të pranishmit ishin edhe aktorët e serialit ‘Friends’, Lisa Kudrow, Sia, Howard Stern dhe Chelsea Handler.
Çiftin e kanë ndjekur thashethëmet lidhur me martesën e tyre, që kur shpallën fejesën, në Gusht të vitit 2012.

më shumë...Jackie Chan i kërkon falje birit të tij përmes këngës

07.08.2015 08:40:12 postuar nga: Mina

Ylli i filmave aksion, Jackie Chan thotë se dëshiron të punojë me djalin e tij Jasie në filmin dhe albumin pasi marrëdhëniet e tyre janë përmirësuar, pasi pasardhësi i tij ka dal nga burgu, raporton AP. Jasay vuante një dënim prej gjashtë muaj për posedim të marihuanës. Jackie Chan tha se ka qenë e mirë që djali i tij ishte në burg, pasi kjo ka ndikuar në pjekurinë e tij dhe tani ata i kanë përmirësuar marrëdhëniet e tyre. 

më shumë...CD e re me muzikën e Elvis Presley arrin në nëntor

07.08.2015 08:29:37 postuar nga: Mina

CD e re me muzikën e Elvis Presley e cila duhet të publikohet në muajin nëntor, do të bashkojë mbretin e rock and roll me British Royal Filarmoninë në këngë si "Burning Love" dhe "Love Me Tender". Albumi do të titullohet "If I Can Dream: Elvis Presley with The Royal Philharmonic Orchestra", dhe do të përmbajë, ndër të tjera, një duet me Michael Buble në këngën "Fever", si dhe paraqitjen e grupit Il Volo dhe kitaristit Eddie Duene. Albumi u inqizua në studion e famshme të Londrës Abby Road, dhe planifikohet të publikohet në 6 nëntor. 

më shumë...< Prev 1 2 317 18 19451 452 453 Next >