< Prev 1 2 317 18 19338 339 340 Next >

David Guetta – Dangerous rmx (audio)

09.10.2014 08:49:47 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/CQZ4mKO.jpgPara dy ditësh, është prezantuar kënga Dangerous (dëgjoni këtu), në të cilën David Guetta dhe Sam Martin kanë prezantuar një tingull jashtëzakonisht ndryshe nga ai që vjen nga producenti francez. Reagimet për kthimin e tingullit retro kanë qenë mjaft të mira, por Guetta nuk e harron publikun e tij – prapë ka bërë një remiks të këngës së vet. Tani, kënga arrin e gatshme për skenat e vallëzimit nën titullin David Guetta Banging Remix - mund ta dëgjoni duke klikuar këtu.

më shumë...Pentatonix – Rather Be (video)

09.10.2014 08:48:49 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/zFcJqHv.jpgBendi Pentatonix ka prezantuar videon për versionin e vet të këngës Rather Be. Kënga, origjinalin e së cilës e ka kënduar Clean Bandit, ndodhet në EP-në e fundit të bendit. EP-ja e emërtuar PTX Vol. III ka arritur sukses të madh, duke u radhitur në top 5-shin e listës Billboard, përkrah Lenny Kravitz, Jennifer Hudson, etj. Videon për këngën Rather Be, e cila është xhiruar në rrugët e Japonisë, mund ta shikoni më poshtë.  

më shumë...Rikthehet Twin Peaks!

08.10.2014 14:01:01 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/JK2oeaO.jpgDavid Lynch ka vendosur që të ‘ringjallë’ serinë e tij televizive kult, Twins Peaks - 25 vjet pasi u transmetua episodi i saj i fundit. Revista Variety, bën të ditur se nëntë episode krejtësisht të reja, regjisor i të cilave është Lynch, do të emetohen në 2016:  "Episodet e reja do të ndodhin në të tashmen dhe do të vazhdojnë historinë e sezonit të dytë. Burimet theksojnë se episodet e reja nuk do të xhirohen prapë, por do të pasqyrojnë kalimin e kohës që kur shikuesit për herë të fundit kanë parë karakteret kryesore." Bashkë-autori i serisë kult, Mark Frost, e konfirmoi lajmin për episodet e reja të Twin Peaks nëpërmjet Twitter-it. Përkrah njoftimit, ai publikoi edhe një video të shkurtër, të cilën mund ta shikoni në vazhdim.

më shumë...Pharrell, Lorde, One Direction dhe ‘të tjerët’ – God Only Knows (video)

08.10.2014 13:59:51 postuar nga: Ella

http://i.imgur.com/e7uBKAB.jpg“Ripunimi epik’ i një këngë të njohur shënon fillimin e transmetimit të kanalit BBC Music. Me rastin e hapjes së kanalit televiziv BBC Music, një këngë të njëjtë e interpretojnë Emeli Sande, Sir Elton John, Lorde, Chris Martin, Florence Welch, Kylie Minogue, Stevie Wonder, Geri Halliwell, Brian May, One Direction, Paloma Faith, Dave Grohl, Sam Smith, si dhe këngëtari i Beach Boys, Brian Wilson – kënga në fjalë, God Only Knows, është kënduar nga Beach Boys (në vitin 1996). Videoja për këngën është punuar në stilin e ‘Hollywood-it të vjetër’, ndërsa të  gjitha fitimet nga kënga i ndahen organizatës humanitare, Children In Need. Ripunimin ‘epik’ të këngës dhe ekipin e larmishëm në aksion mund ta shikoni më poshtë.     

më shumë...Pharrell dhe Daft Punk publikojnë video klipin 'Gust Of Wind' - Video

08.10.2014 09:49:00 postuar nga: DiTa

Këngëtari Pharrell Williams ka bashkëpunuar me Daft Punk në këngën më të re të titulluar 'Gust Of Wind', video klipi i së cilës është publikuar edhe online.
Kënga në fjalë është singlli i fundit i shkëputur nga studio albumi më i ri nga Pharrell, i titulluar ‘G I R L’.

'Gust Of Wind' është singlli i katërt me radhë, pasi që nga albumi ‘G I R L’, janë publikuar deri më tani edhe këngët: 'Happy', 'Marilyn Monroe' dhe 'Come Get It Bae'.
Në vijim mund të shihni video klipin më të ri nga Pharrell Wiliams dhe Daft Punk 'Gust Of Wind':

më shumë...AC/DC publikojnë listën e këngëve nga albumi ‘Rock or Bust’ - Lista

08.10.2014 09:47:55 postuar nga: DiTa

Rock grupi legjendar AC/DC kanë publikuar listën e plotë të këngëve të cilat pritet të jenë pjesë e studio albumit të tyre më të ri të cilin e kanë emërtuar ‘Rock or Bust’.

Kënga e parë e cila është shkëputur nga ky album, titullohet 'Play Ball'.
Albumi ‘Rock or Bust’ vjen në treg pas gjashtë vitesh pauzë në skenën muzikore, pasi që bendi në vitin 2008 realizuan albumin e tyre të fundit të emërtuar ‘Black Ice’, i cili arriti të shitet në 8 milion kopje në mbarë botën.
Në vijim mund të shihni listën prej 11 këngëve të reja të cilat pritet të jenë pjesë e albumit më të ri nga AD/DC, ‘Rock or Bust’, album ky i cili në treg pritet që të dal më datën 2 Dhjetor të këtij viti:

më shumë...Beyonce dhe Nicki Minaj xhirojnë një sexy klip

08.10.2014 06:32:39 postuar nga: Mina

Gjatë muajit të kaluar, interneti ka ‘eksploduar’ pasi që Nicki Minaj ishte paraqitur si mysafire në turneun "On The Run" të Beyonces dhe Jay Z në Paris. Tani, ky gëzim sigurisht së është edhe më i madh për adhuruesit e tyre, pasi që është publikuar zyrtarisht video klipi për remix verzionin e këngës "Flawless" në të cilin këto dy këngëtare të famshme paraqiten së bashku. 

më shumë...Steve Martin merr çmimin për vepër jetësore

08.10.2014 06:27:50 postuar nga: Mina

Aktori komik amerikan, Steve Martin do të merr çmimin për vepër jetësore nga Instituti filmik Amerikan. Ky çmim prestigjioz u dhurohet vetëm artistëve të cilët kanë dhënë kontribute të mëdha programeve filmike dhe televizive amerikane. "Ai është një njeri i veçantë, të cilin asgjë nuk mund ta ndaloj”, ka thënë Haward Stringer, president i institutit në fjalë. Ndarja e 43-të e këtyre çmimeve do të mbahet në muajin qërshor 2015. 

më shumë...Albumet e reja të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

07.10.2014 14:43:24 postuar nga: DiTa

Në vijim mund të njiheni me listën e albumeve të reja, të cilët do të lansohen në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave, nga artist me famë botërore:

A Winged Victory For The Sullen - Atmos

Agnes Obel - Aventine

Allo Darlin' - We Come From The Same Place

Anais Mitchell - xoa

Bryan Adams - Tracks Of My Years

Caribou - Our Love

Claudia Brucken - Where Else 

më shumë...Këngët të cilat lansohen gjatë kësaj jave - Lista

07.10.2014 14:42:28 postuar nga: DiTa

Në vijim mund të njiheni me listën e këngëtarëve të cilët pritet të lansojnë këngët e tyre të reja në Evropë dhe në SHBA gjatë kësaj jave:

Ariana Grande - Break Free

Ella Henderson - Glow

Example - 10 Million People

Great Good Fine OK - Blood Diamond EP

Hunter Hayes - Tattoo EP

Kwabs - Walk 

më shumë...< Prev 1 2 317 18 19338 339 340 Next >