< Prev 1 2 314 15 16486 487 488 Next >

Video klipet më të pëlqyera të 2015-ës - Lista

09.12.2015 14:59:13 postuar nga: DiTa

Edhe këtë fund vit janë shpallur 10 video klipet më të pëlqyera, mirëpo këngëtarja Adele me singlin e saj më të klikuar për momentin ‘Hello’, nuk bënë pjesë në këtë listë, për shkak të lansimit të tij në fund vit apo para 6 javëve.
Mirëpo, për këngëtarën Adele nuk është ende vonë të shpallet këngëtarja me klikimet më të shpejta për këngën ‘Hello’, pasi që ajo në 6 javë ka arritur të mbledh 100 milion klikime, të cilat janë ende në rritje.
Në vendin e parë me klikime radhitet dueti Wiz Khalifa dhe Charlie Puth me këngën ‘See You Again', në vendin e dytë radhitet bendi Maroon 5 me këngën ‘Sugar’, ndërsa në vendin e tretë radhitet këngëtarja Ellie Goulding me video klipin e këngës ‘Love Me Like You Do’.
Më posht lajmit mund të nijeni me 10 video klipet më të pëlqyera të vitit 2015:

më shumë...Justin Bieber këndon live këngën Let It Be

09.12.2015 13:31:51 postuar nga: Mina

Justin Bieber ka kënduar në një koncert të pazakontë për të në Toronto. I nominuari për çmimin Grammy, Justin Bieber këndoi në një koncert live që kishte karakterin bamirës. Bieber në skenën e "Danforrth Music Hall" u paraqit me veshje të thjeshtë i shoqëruar nga kitaristi, dhe performanca ka zgjatur rreth 75 minuta. Performancën e filloi me këngët nga albumii i ri ("What Do You Mean?", "I’ll Show You" dhe "Purpose") dhe pastaj vazhdoi me një përzierje të këngëve festive, duke përfshirë "Christmas Love". Gjithashtu, ai këndoi edhe hitet e tij më të mëdha, "Baby", "All That Matters" dhe "Boyfriend", por në këto këngë mungonin vokalet përcjellëse, shkruan Rollingstone.com. Momentet më të mira erdhën kur Justin e ka befasuar publikun me këndimin e këngëve "Fast Car" nga Tracy Chapman, si dhe "Let It Be" nga grupi The Beatles.

 

më shumë...VIDEO: The Weeknd lanson klipin e ri

09.12.2015 13:11:11 postuar nga: Mina

Shikoni premierën e video klipit të ri të këngëtarit të talentuar The Weeknd për këngën "In The Night". The Weeknd është një nga emrat që në vitin 2014 ne as është njohur e dëgjuar, kurse këtë vit të gjithë kanë vallëzuar në ritmin e R & B hiteve të tij. Brenda natës kanadezi i ri fitoi botën e muzikës me këngët "Earned It", "Can’t Feel My Face" dhe "The Hills". "In The Night" është single tjetër që vjen nga albumi i tij debutues "Beauty behind the Madness", i cili sapo është nominuar për çmimin Grammy në kategorinë e albumeve më të mira të vitit. Zëri i shkëlqyer, muzikë edhe më e mirë dhe stili i pazakontë i flokëkve janë imazhi i tij, sikur edhe sklipet e pazakonshme për këngët e tij. Pikërisht një video klip të tillë tani mund të shihni edhe në web faqën tonë! Video klipi për singlin e ri të The Weeknd "In The Night", sot ka dal zyrtarisht dhe mund ta shikoni në linkun më poshtë!

më shumë...Happy b-day Nicki Minaj! Nicki për ditëlindje rrumbullakson $ 70 milion!

08.12.2015 14:32:36 postuar nga: Mina

Në ditëlindjen e saj të 33-Nicki Minaj ka më shumë se 70 milionë arsye për të festuar! Njëra nga rep këngëtaret më me ndikim të gjeneratës së re, Nicki Minaj sot feston ditëlindjen e 33-të. Dhe ndërsa në ahengun e saj do të vallëzohet deri në mëngjes me hitet e tilla si "Anaconda" ose "Super Bass", CelebrityNetWorth njoftoi se Nicki ka më shumë se 70 milionë arsye për të festuar këtë vit! Në fakt, pasuria e kësaj këngëtareje posa është vlerësuar në 70 milionë dollarë! Me këtë arritje, Nicki përveç që është rep këngëtarja me fitimin më të madh në industrinë e muzikës, është edhe një nga yjet me lëvizjet më fitimprurës të biznesit. 

më shumë...AUDIO: Adele akuzohet për plagjiaturë

08.12.2015 13:48:56 postuar nga: Mina

Vjeshtën e përsosur për Adele të cilën e shënoi lansimi i albumit "25", e ka prishur lajmi në lidhje me akuzat se këngëtarja britanike vodhi këngën nga një këngëtar kurd. Një nga këngët kulmuese të albumit "25", balada "Million Years Ago", është subjekt i akuzave të reja kundër Adele. Ato këtë herë vijnë nga Turqia, ku shumë ndjekës të Twitter-it kanë akuzuar Adele që ka bërë plagjiat këngës së këngëtarit të ndjerë kurd Ahmet Kaya. Kënga e tij titullohet "Acilar Tutunmak", por e veja e Ahmetit thotë se dyshon se Adele ka bërë diçka të tillë, duke besuar se kjo mund të jetë vetëm rastësi të paqëllimshme. "Megjithatë, në qoftë se ajo bëri diçka të këtillë me qëllim, atëherë kjo është vjedhje," tha ajo në një intervistë për gazetën turke Posta. Dëgjoni dy këngë dhe vlerësoni vet nëse janë të ngjashme apo jo?

 

më shumë...GaGa nderon Frank Sinatrën, interpreton ‘New York, New York’ - Video

08.12.2015 10:23:56 postuar nga: DiTa

100 vjetori i ditëlindjes së Frank Sinatrës, do të shënohet me një koncert madhështorë, më datën 12 Dhjetor në Las Vegas.

Në shenjë nderimi për 100 vjetorin e lindjes së Sinatrës, për të nderuar veprën e lënë pas, shumë yje të njohur do të interpretojnë Live këngët e tij, ndërsa të ardhurat nga shitja e biletave të këtij koncerti, do të shkojnë për bamirësi.
Êshtë kjo këngëtarja Lady GaGa, e cila tashmë është paraqitur e para me interpretimin e këngës ‘New York, New York’, një mega-hit i legjendës Sinatra.
Yje të tjerë të cilët e kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në këtë koncert, ku të ardhurat do të shkojnë për bamirësi, janë edhe Celine Dion, Garth Brooks, Tony Bennett, Carrie Underwood, Alicia Keys, John Legend, Adam Levine dhe Usher.
Sinatra, i cili vdiq në vitin 1998 në moshën 82 vjeçare, do t’i mbushte 100 vjet, këtë muaj, më datën 12 Dhjetor 2015.
Më posht lajmit mund të dëgjoni versionin e këngëtarës Lady GaGa ‘New York, New York’:

më shumë...Publikohen nominimet për çmimet ‘Grammy 2016’ - Lista

08.12.2015 10:20:23 postuar nga: DiTa

Rrjeti televiziv Amerikan CBS, ka shpallur listën e të nominuarve, konkurent për çmimin ‘Grammy Awards 2016’.

Në këtë listë të gjatë të të nominuarve, prinë reperi Amerikan Kendrick Lamar, i cili është nominuar në 11 kategori të ndryshme, përfshirë këtu edhe çmimet kryesore si ‘Albumi i Vitit’, ‘Kënga e Vitit’, dhe ‘Albumi më i Mirë Rap’.

Këngëtarët tjerë të cilët kanë nga shtatë nominime janë edhe Taylor Swift dhe këngëtari The Weeknd.
Ceremonia e 58 me radhë e ndarjes së çmimeve ‘Grammy Awards 2016’, do të mbahet më datën 15 Shkurt 2016 në ‘Staples Center’ në Los Angeles.
Më posht lajmit ju njohim me të gjithë të gjitha kategoritë dhe të nominuarit për çmimin ‘Grammy Awards 2016’:

më shumë...Filmi për nënë Terezën në kinema në SHBA – Video

07.12.2015 11:12:17 postuar nga: DiTa

Ka filluar të shfaqet në kinematë Amerikane filmi që tregon jetën dhe vemrpimtarinë e Nënë Terezës, e cila është e njohur në Botë si një grua humaniste, që jetën e saj ia dedikoi të varfërve.

Filmi në fjalë titullohet “The Letters” (Shkronjat) dhe tregon për disa shkrime sekrete të Nënë Terezës, të cilat u publikuan në vitin 2007, ku ajo flet për besimin dhe për ndjenjën se Krishti e kishte braktisur.

Rolin e humanistes së madhe shqiptare, Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nëna Terezë, e luan Juliet Stevenson dhe kritikat e para për rolin e saj janë tejet pozitive.

Filmi u shfaq premierë në kinematë amerikane më datën 5 Dhjetor, ndërsa përshkrimi i trejlerit tregon historinë e Nënë Terezës, frymëzimin e saj për të ndihmuar njerëzimin si dhe heqja dorë nga pasuria për të plotësuar vullnetin e Perëndisë për të ndihmuar njerëzit.

Nëna Terezë u nderua edhe me Çmimin Nobel për Paqe, si rezultat i punës së saj të bamirësisë me personat e varfër, kryesisht në Kalkutë dhe ajo njihet edhe me një emër ndryshe si, ‘Nëna e Kalkutës’.
Në shtator të vitit 2016, me vendim të Papës, Nënë Tereza do të shpallet shenjtore.
Më posht lajmit mund të shihni trejllerin e filmit “The Letters”:

më shumë...Bono me këngë për Parisin

07.12.2015 11:11:08 postuar nga: DiTa

Lideri i rock grupit U2, Bono ka njoftuar se ai është duke shkruar tekstin e një këngë, të cilën do t’ua dedikoj personave të rënë në sulmin terrorist në Paris.
Para koncertit në Francë, këngëtari Bono zbuloi se kënga e tyre e re, do të titullohet ‘Streets of Surrender’ dhe do ti dedikohet kryeqytetit francez dhe do të flet për Parisin si një qytet i lirisë që i ka rrugët e mbushura plotë me krenari dhe dashuri.

Grupi kishte planifikuar të performonte në Paris vetëm disa ditë pas sulmeve, mirëpo koncertet u anuluan dhe pas pauzës ata mbajtën koncertin e parë mbrëmjen e së dielës, më 6 Dhjetor.
Sulmet e fundit terroriste në Paris lanë të vdekur 130 persona.

Koncertin e radhës në këtë qytet U2 do ta mbajnë sonte, më datën 7 Dhjetor.
Përderisa emrat e viktimave paraqiteshin në një ekran të madh në ‘AccorHotels Arena’, Bono tha : "Kjo këngë që pritet ta publikoi së shpejti, është hiti i parë i drejtpërdrejtë në muzikë që ne kemi pasur në luftën kundër terrorit. Është shumë tronditëse. Këta janë njerëzit tanë. Kjo do të mund të më ndodhte mua në koncert, ty apo dikuj tjetër.”

më shumë...Lady Gaga: “Nga muzika, pothuajse hoqa dorë”!?

07.12.2015 10:09:24 postuar nga: Mina

Këngëtarja amerikane Lady Gaga ka pranuar se ajo pothuajse hoqi dorë nga muzika, pas problemeve me menaxherin dhe kritikave jo të mira për albumin "ARTPOP". "U ndjeva sikur po jetoj në teatrin absurd. Kam menduar se fama do të më vrasë. Unë vetëm kërkoja  të kem paqe", tha Lady Gaga (29 vjeçare) pasi që Us Weekly Billboard e ka zgjedhur për Gruajën e Vitit. 

më shumë...< Prev 1 2 314 15 16486 487 488 Next >