The Chainsmokers me vargje nostalgjike në singlin e ri ‘Paris’ - Audio

13.01.17

Dueti The Chainsmokers kanë publikuar singlin e tyre më të ri, kësaj radhe një tjetër këngë nostalgjike, mirëpo dedikuar qytetit të dashurisë, Parisit.
Pas singlit të tyre të suksesshëm ‘Closer’, dueti tani ka bashkëpunuar me një tjetër këngëtare, Victoria Zaro.

Lansimin e këngës së re Taggart e lajmëroi përmes rrjetit social Twitter, ku shpjegoi se ai ka dëshirë që të shkruaj tekste këngësh që tregojnë momente të vogla, sepse më pas njerëzit e kanë më të lehtë që këto këngë t’i adaptojnë dhe ti lidhin me kujtimet e tyre personale.
Më posht lajmit ju sjellim audio premierën’Paris’ nga The Chainsmokers: