yo Lista e më të pasurve
Degjo Online Mbylle

Radio K4 on Facebook

Our Favourite of the WeekMOVIE BOX

Lajmet e Fundit

Find more about Weather in Pristina, KV
Click for weather forecast


Lista e më të pasurve

13.04.12

Gazeta britaneze “Sunday Times” ka vendosur t’i rendisë këngëtarët dhe artistët në bazë të pasurisë të cilët i kanë fituar falë talentit të tyre.
Këngëtarja Adele është më e pasura në Mbretërinë e Bashkuar, me një pasuri që vlerësohet në 20 milionë stërlina.
Kurse, aktori më i pasur sipas “Sunday Times”, është Daniel Radcliffe me £54 milionë.

 

Top-lista e këngëtarëve:

1. Adele - £20 milionë

2. Cheryl Cole - £12 milionë

2. Leona Lewis - £12 milionë

2. Katie Melua - £12 milionë

5. Joss Stone - £10 milionë

6. Charlotte Church - £8 milionë

6. Craig David - £8 milionë

6. Paolo Nutini - £8 milionë

9. Florence Welch - £7milionë

10. Lily Allen - £6 milionë

10. Natasha Bedingfield - £6milionë

10. Duffy - £6 milionë

Top-lista e aktorëve:

1. Daniel Radcliffe - £54 milionë

2. Robert Pattinson - £40 milionë

3. Keira Knightley - £30 milionë

4. Kiera Chaplin - £28 milionë

5. Emma Watson - £26 milionë

6. Rupert Grint - £24 milionë

7. Lily Cole - £8 milionë

8. Sarah Harding - £5 milionë

8. Rosie Huntington-Whiteley - £5 milionë

8. Kimberley Walsh - £5 milionëLexo më Shumë