Main News

“Termokiss” ofron mundësi të mirë për artistët e rinj

Qendra “Termokiss” e cila drejtohet nga komuniteti i të rinjëve në Prishtinë, me mision këmbimin urban dhe civil, reflektim dhe ndryshim, sonte (21.02.10) nga ora 20:00,  organizon koncertin e radhës nga klubi i “KantAutorëve”, një klub i përbërë nga kantautorë kosovarë që do performojnë këngët e tyre origjinale. Klubi fton të gjithë ata që kanë…

Kosova dhe Islanda përballen sonte në Pallatin e Rinisë

Kombëtarja e Kosovës në basketboll përballet sonte me Islandën në ndeshjet parakualifikuese për Botërorin 2023, ndeshje kjo e cila do të luhet nga ora 19:00, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Në një prononcim konferencë për media, Drejtori i Përfaqësueses së Kosovës, Granit Rugova, ka folur për rrjedhën e përgatitjeve: “Basketbollistët tanë janë…

Nata e filmit dhe dhurimit të librave në qytetin e Pejës

Nesër (21 shkurt), nga ora 19:00, në Kinema “Jusuf Gervalla”, do të shfaqet filmi “Please Vote for Me” me regji të Weijun Chen. Filmi në fjalë është një dokumentar i cili rrëfen historinë e tre studentëve të Shkollës Fillore “Evergreen” në Wuhan të  Kinës, të cilët përzgjedhin të kandidojnë për mentorin/en e klasës së tyre.…

Studentët e gazetarisë në UP promovojnë revistën ‘INTRO’

Në hapësirat e amfiteatrit ‘Idriz Ajeti’ të Fakultetit të Filologjisë në ‘Universitetin e Prishtinës’ sot (20.02.20) nga ora 14:00, do të promovohet revista ‘INTRO’ , që është produkt i punës së studentëve të vitit të tretë të Departamentit të Gazetarisë, në kuadër të lëndës ‘Menaxhim i medias’. Puna në revistë është udhëhequr nga profesori i…