Main News

Në këtë datë në muzikë veçohen këto ngjarje

Në këtë datë të vitit 1980, kënga ‘Another Brick In The Wall (Pjesa 2)’ nga Pink Floyd, qëndroi për katër javë në top lista në Amerikë. Kjo këngë po kryesonte top listat edhe në Mbretërinë e Bashkuar, Germani, Australi, Itali dhe shumë vende të tjera në botë. Me 22 Mars, të vitit 2009, këngëtarja Lady…

Sot shënohet “Dita Botërore e Ujit”

Çdo vit më 22 mars, shënohet “Dita Botërore e Ujit” e cila ka për qëllim ndërgjegjësimin e ruajtjes së ujit të pijshëm. Ndërsa popullsia globale po rritet, po kështu në rritje e sipër është edhe kërkesa për ujë të pijshëm, e kjo kërkesë e shtuar po i varfëron burimet natyrore dhe po dëmton mjedisin jetësor…

Në këtë datë në muzikë veçohen këto ngjarje

Në vitin 2014 pikërisht në këtë ditë Shakira ka publikuar albumin e saj të 10-të ‘Shakia’ku si mysafire në album ishte këngëtarja Rihanna duke sjellur bashkëpunimin e tyre, “Can’t Remember To Forget You.” Në këtë ditë të vitit grupi N’sync, publikuan albumin e tyre ‘No Strings Attached’, duke shitur mbi 2.4 milion kopje vetëm në…

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Prizren, flet kryetari Z. Haskuka

Ky është mesazhi i kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, për të gjithë qytetarët e kësaj komune, pas konfirmimit të rasteve të para pozitive me koronavirus: “Siç e dini, Pandemia e koronavirusit është problem në gjithë globin, mirëpo edhe në Kosovë. Prandaj, është e rëndësishme që të respektojmë të gjitha masat e institucioneve shëndetësore,…