Main News

Të rejat javore në teknologji

Tash e një kohë të gjatë kemi parë gjigandët teknologjik, të cilët veç përsosmërisë së shërbimeve që i ofrojnë, po mendojnë shumë edhe për mirëqenien e klientëve. Së fundmi, kompania Apple, ka bërë të ditur se  është duke punuar në ndihmën për diagnostikimin e depresionit, anktheve dhe humbjen e kujtesës nëpërmjet përdorimit të iPhone. Një…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 26 shtator, të vitit 1987, Michael Jackson, qëndroi për gjashtë javë në pozitën e parë të albumeve më të mira në Amerikë, me albumin e tij ‘Bad’. Albumi u publikua rreth pesë javë pasi që ai lansoi albumin e tij të famshëm ‘Thriller’. Albumi ‘Bad’, është një nga albumet më të shitura në…

Këngët më të kërkuara në Radio K4

Është shumë e gjatë lista e trend këngëve më të kërkuara në Radio KFOR, mirëpo këtë javë kemi shkëputur disa prej tyre, të cilat do ti ndajmë me ju: Alan Walker ft K391 Boy in Space – Paradise Amber Mark – What it is Capital T – Valle Enrique Iglesias – Pendejo Pitbull Ft. Anthony…

Vazhdon vaksinimi, qendrat mjekësore të hapura edhe në vikend

Ministria e Shëndetësisë bashkë me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK), u kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve në vend, që të vaksinohen ma vaksinat anti-covid. Në raportin 24-orësh të IKSHPK-së bëhet e ditur që në Kosovë, janë dhënë 15.925 doza të vaksinës kundër Covid-19. “Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 24 shtator, të vitit 1991, bendi i famshëm Nirvana, lansuan albumin e tyre ‘Nevermind’. Albumi ishte një hit masiv, me shitje të shumta në gjithë botën, duke u bërë edhe albumi më i famshëm i grupit që përmbante edhe hitin e tyre të titulluar ‘Smells Like Teen Spirit’. – Në këtë datë, të…

Shoferët e taksive dhe sfidat e tyre gjatë pandemisë

Shfaqja e pandemisë vështirësoi punën në të gjitha fushat, duke përfshirë edhe vozitësit e taksive. Këtu rreziku shtohet edhe më shumë, kur mendohet se duhet të vozisin persona të ndryshëm, duke përfshirë edhe ata që janë të infektuar me ‘COVID-19’. “Kjo periudhe pandemie nuk është e lehtë për ne, sepse përveç kujdesit për shëndetin tonë,…