Gjeniu Michael Bublé, artist i ditës së sotme

Muzika e Frank Sinatrës dhe Stivie Wonder, e inspiruan të merret me muzikë dhe sot, Michael Bublé, është njëri ndër këngëtaret më të mirë të zhanrit jazz. Gjyshi i tij, Demetroi Snataga, kishte një koleksion të madh të muzikës jazz dhe Bublé, u rrit me muzikë të tillë që më vonë u bë edhe pasion…

Kryeqyteti i kopshteve, mrekullitë e qytetit Riad

Riad është kryeqytet i Arabisë Saudite, përveç kësaj është edhe qendër kulturore dhe ekonomike e këtij vendi me një popullsi prej 7.6 milion banorësh. Po sa hyni në këtë qytet ato që bien më shumë në sy janë ndërtesat e larta, rrokaqiej me modele të arkitekturës moderne dhe abstrakte si “The Kingdom Centre”, që është…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, me 3 tetor, feston ditëlindjen këngëtarja dhe vokalistja e bendit ‘No Doubt’, Gwen Stefani, e lindur në vitin 1969.  Në vitin 1997, ajo mbante pozitat e para të këngëve më të mira në Amerikë dhe Angli me këngën ‘Don’t Speak’, si pjesë e bendit ‘No Doubt’. Në fillim të viteve 2000, Stefani vazhdoi…