‘Qendra e Biznesit’ në Zveçan ndihmon të gjitha komunitetet duke dhuruar maska mbrojtëse

‘Qendra e Biznesit’ në Zveçan implementoi një projekt kontribues në këtë kohë pandemie, duke u mbështetur nga UNMIK-u. Gjatë muajit të kaluar, 54 gra dhe gjashtë burra nga komunitete të ndryshme në rajonin e Mitrovicës kanë punuar gjatë gjithë kohës për të qepur 24,000 maska ​​që do të kontribuojnë në mbrojtjen e komunitetit të tyre…

Lul Raka: ‘Ta ulim lakoren me kujdes të shtuar’

Virusi Covid-19 vazhdon të jetë kryelajm në të gjitha mediumet vizive dhe elektronike, për shkak të numrit gjithnjë e më të madh të të infektuarve me këtë sëmundje. Organet kompetente gjithnjë e më shumë po u bëjnë thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar dhe respektim të masave mbrojtëse. Në një prononcim për Radio KFOR-in, mikrobiologu…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 9 korrik, të vitit 1958, këngëtari Johnny Cash, nënshkroi kontratën e parë me shtëpinë diskografike ‘Columbia Records’, për të cilën punoi për 30 vjet dhe lansoi mbi 60 albume. – Sot feston ditëlindjen këngëtarja, kantautorja dhe njëherit aktorja Courtney Love, e lindur në vitin 1964. Ajo ishte ikonë e viteve të 90-ta, me…