Publikohet lista e nominimeve ‘Bafta 2019’

Nominimet e edicionit të 72-të të ndarjes së çmimeve ‘Bafta’ që do të mbahet me 10 shkurt të këtij viti në Angli, janë publikuar në të gjitha kategoritë. Në këtë mbrëmje të rëndësishme në kinematografinë botërore vlerësohet puna e filmbërësve dhe komunitetit artistik. Në kategorinë e filmave më të mirë janë nominuar filmat:  ‘BlacKkKlansman’, ‘The…

Termokiss sjell mësime falas për kërcimin Salsa

Sonte, me fillim nga ora 20:30, Termokiss fton të gjithë ata që e duan vallëzimin Salsa, që të shkojnë në ambientet e kësaj qendreje dhe të mësojnë falas vallëzimin Salsa. Ky organizim vjen për të disatën herë në qendrën Termokiss, e cila do të vazhdojë të ofrojë mësime falas për kërcimin Salsa në baza javore,…

Filmat që nuk duhet t’i humbisni këtë vit

Për dashamirët e filmit, edhe 2019-ta do të jetë e pasur me filma të ndryshëm, të cilët do të përmbushin kërkesat e të gjithëve, pavarësisht cilin zhanër parapëlqëjnë ata. Revista e njohur “Seventeen” ka renditur shtatë filmat e zhanrit romancë që sipas tyre do të tregojnë që dashuria nuk ka vdekur ende. Filmi i parë…