Mbrëmje bamirësie për mbijetuarat nga kanceri në gji

Sipas ‘Institutit për kërkime në lidhje me sëmundjen e kancerit’ në Amerikë, vendet Skandinave kanë përqindjen më të madhe të të prekurave me kancer të gjirit në botë. Në shenjë mirënjohje për kontributin e grave ndër vite dhe të mbijetuarve nga kjo sëmundje në Kosovë, brendi Mr. Rex, organizon mbrëmjen e bamirësisë ‘The Future is…

Kush ndërton, fiton në ‘BoneVet’

Fondacioni BoneVet vazhdon të shërbej si hapësirë mësimore ku fëmijët dhe të rinjtë, inkurajohen të zbulojnë aftësitë e tyre dhe t’i zhvillojnë ato me pasion dhe dashuri. Ju që jeni kurreshtarë të mësoni më shumë për funksionimin dhe misionin e këtij fondacioni, apo ju që pëlqeni teknologjinë, punën e Pinterit 3D, apo  të montoni vet…

“Katana Open 2018” mbahet në Gjilan

Turneu i XIII-të Ndërkombëtar i Karatesë “Katatana Open 2018”, do të mbahet të dielën (28.10.2018), në palestrën sportive ”Bashkim Selishta- Petriti”, në Gjilan. Klubi i karatesë “Dardania-Gjilan”, njofton se çdo garues duhet të ketë pajisjet e domosdoshme personale, po ashtu trajnerët duhet te jenë me veshje sportive dhe të mbajnë përgjegjësi për gjendjen shëndetësore të…

Detaje nga shfaqja e premierës “Të jesh nënë”

Të enjten, në ora 20:00, në teatrin “Istref Begolli” në Pejë, do të shfaqet premiera “Të jesh nënë”, nga  autori Italian Roberto Bracco, i cili njihet si letrar i madh në fillim të shekullit njëzet. Për të mësuar më shumë rreth kësaj shfaqjeje, Radio KFOR-i kontaktoi regjisoren e mirënjohur, Sevdije Ajeti, e cila na njoftoi…